Вчаться з найкращими та в найкращих!


Вересень 9 / 2021

Спеціалісти лабораторної медицини Охматдиту пройшли тренінг у Відні.

З 16 по 20 серпня завідувачка Референс-лабораторії з лабораторної діагностики онкогематологічних захворювань Українського Референс-центру з клінічної лабораторної діагностики та метрології — Тетяна Триліська та лікар-лаборант-імунолог — Понур Богдан пройшли тренінг з проточної цитометрії на базі Дитячого науково-дослідного інституту раку в австрійському госпіталі Святої Анни. Навчатися приїхали у всесвітньо відомого австрійського онкогематолога Michael Dworzak (M. Dw. Group.) М. Дворжак є одним із фундаторів визначення MRD методом проточної цитометрії.

Метод проточної цитометрії — один з основних сучасних методів лабораторної діагностики лейкемій та лімфом, що дозволяє встановлювати імунологічний варіант лейкемії при первинній діагностиці та проводити моніторинг ефективності лікування (визначення мінімальної резидуальної хвороби).«Оскільки це був наш перший візит до госпіталю Святої Анни, то, окрім навчальної мети, ми хотіли, насамперед, познайомитися з професором М. Дворжаком особисто та його групою імунологічної діагностики, представити нашу команду та домовитись про подальшу співпрацю», — говорить Тетяна Володимирівна Триліська, завідувачка Референс-лабораторії Охматдиту.Наша команда працює в лабораторній діагностиці онкогематологічних захворювань вже три роки.

Протягом цього часу спеціалісти забезпечують безкоштовну первинну діагностику гострих лейкемій та лімфом, а також моніторинг MRD гострих лейкемій для дітей з усієї України. У Відні наші спеціалісти підтвердили свій кваліфікаційний рівень, отримали відповідний сертифікат, поглибили вже наявні знання задля розширення діагностичних можливостей Референс-лабораторії Охматдиту. Додатково наші спеціалісти отримали консультації з питань лабораторного супроводу ТКМ, в т.ч. з визначення поліпотентних стовбурових клітин CD34.Отриманні знання – це шлях до більш ефективного лікування та зменшення кількості рецидивів.

Бажаємо успіхів команді у впроваджені нових знань!