Відділення гострої дитячої реабілітації НДСЛ «Охматдит»: як працює унікальний підрозділ


Червень 30 / 2023

В НДСЛ «Охматдит» функціонує унікальне в Україні відділення гострої дитячої реабілітації.

Воно відкрилося у 2018 році. Головною особливістю відділення є те, що фахівці починають втручання вже у гострому періоді, який може розпочинатись вже на другий день після хірургічного втручання. Фізичні терапевти займаються з дітками у тяжких станах: у реанімації, в палатах різних відділень та, безпосередньо, у відділенні гострої реабілітації, аби якнайшвидше повернути пацієнту втрачені функції.

Мультидисциплінарна реабілітаційна команда, яка складається з фізичного терапевта, ерготерапевта, лікаря ФРМ, психолога та логопеда, реабілітує пацієнтів від 0 до 18 років. До реабілітації також залучається вузькопрофільний спеціаліст відповідної патології.

У відділенні проходять реабілітацію дітки з найтяжчими захворюваннями з усієї України. Тут відновлюють своє здоров’я найменші пацієнти з перинатальною патологією, глибоко недоношені діти, пацієнти з рідкісними захворюваннями, дітки з онкологією, пацієнти після трансплантації кісткового мозку, з ортопедичними та неврологічними порушеннями, після хірургічних втручань, пацієнти з військовою травмою.

Відділення гострої реабілітації оснащене сучасними залами фізичної терапії високої та низької інтенсивності, кабінетами ерготерапії та ортезування, спортивним залом, кімнатою музичної терапії. Відділення забезпечене усім необхідним обладнанням для реабілітації: сучасними підвісними системами, тренажерами, біговими доріжками, милицями, візками, ходунцями, вертикалізаторами.

Спеціалісти відділення реабілітації надають допомогу пацієнтам починаючи з гострого стану і до катамнезу (коли пацієнт вже виписаний з лікарні, а приходить лише на консультації).Ми не зупиняємося на досягнутому та продовжуємо впроваджувати нові методи реабілітації. Зараз Фонд «Охматдит— здорове дитинство» закінчує реконструкцію басейну у лікарні, аби для наших пацієнтів було більше сучасних та ефективних методів реабілітації. Також разом з Львівським оборонним кластером ми працюємо над створенням стаціонарного відділення фізичної та реабілітаційної медицини у нашій лікарні, аби діти з будь-якого куточка України могли отримувати сучасну реабілітаційну допомогу в НДСЛ «Охматдит». Ви можете долучитися до цих ініціатив та допомогти зробити нашу лікарню кращою.

Більше фото за посиланням: https://drive.google.com/…/1-FX2k0B8e29nzM0DIlC4oA8PRRY…