Відрубав два пальці: спеціалісти Охматдиту «пришили» кінцівку дитині, яка постраждала в окупації


Січень 10 / 2023

Ця історія трапилась у березні, коли Київщина знаходилась під російською окупацією. 9-річний хлопчик разом зі своєю родиною перебував в окупованому селі Димер. Комунікації та критична інфраструктура там вже не працювали, тож сімʼя опалювала будинок дровами. Малий бачив як батько рубав дрова і вирішив допомогти. Результат: відрубані 2 пальці.

Дитина потребувала негайної допомоги медиків, але росіяни не пропускали українські швидкі на окуповану територію. Тоді тато хлопчика вирішив іти на прорив самотужки. Їм дуже пощастило: вирвавшись з окупації, батько з сином поїхали напряму до найбільшої дитячої лікарні. В Охматдиті хлопчику провели реплантацію одного пальчика. В іншому був відрізаний занадто маленький сегмент (нігтьова фаланга), де відсутні судини, а отже шансів на приживлення не було.

Батько хлопчика також тоді став пацієнтам нашої лікарні, бо росіяни на блокпості зламали йому щелепу прикладом від автомата.

Завідувач відділення пластично-реконструктивної мікрохірургії Валерій Миколайович Бовкун пояснює: реплантація — це повторне приєднання мікрохірургічним способом повністю відсіченої частини кінцівки. Команда відділення налагодила весь процес, щоб допомогти більшій кількості пацієнтів. Річ у тому, що реплантація вимагає різних фахівців для проведення всіх етапів лікування. В Охматдиті реплантацію проводить одна бригада. Кожен лікар володіє всіма напрямками та здатний виконати всі етапи відновлення відірваного сегмента. Ми готові боротися за те, щоб повернути дитині втрачену кінцівку.