Вітаємо наших анестезіологів із професійним святом — Всесвітнім днем анестезіолога!


Жовтень 16 / 2021

Анестезіолог — це лікар, який робить так, щоб операція для пацієнта пройшла безпечно, безболісно і як одна мить. Лікар, який працює в операційній та реанімації. Лікар, чия робота часто залишається поза кадром, втім без неї не обійтися, бо саме від нього залежить життя пацієнта.

В Охматдиті працює 77 анестезіологів, їм допомагають сестри-анестезистки. Саме в нашій лікарні понад півсторіччя тому було засноване перше в Україні відділення дитячої анестезіології. Щороку тут забезпечують близько 11 тисяч наркозів та седацій.

Лікар-анестезіолог Максим Храпак так пояснює свою роботу: «Бути анестезіологом — це як керування боїнгом. Потрібно підготувати пацієнта «до зльоту», перевірити функції всіх систем. Далі потрібно здійснити плавний зліт, піднятись на необхідну висоту, підтримувати її. Якщо виникає турбулентність, якісь невідкладні стани, то потрібно коригувати курс. І потім треба зробити м’яку посадку, м’яке приземлення».

Найдовший такий «політ» в Охматдиті тривав близько 18 годин. Найменший пацієнт важив 800 грамів. У своїй повсякденній роботі, анестезіологи та інтенсивісти використовують дуже складну апаратуру, яка дозволяє слідкувати та керувати всіма функціями організму та безпечно проводити маніпуляції. Ці лікарі досконало знають роботу всіх систем організму і як на них вплинути, щоб врятувати життя.

Щороку кожен лікар-анестезіолог робить від 300 до 500 наркозів в Охматдиті. Допомагають лікарям їх «очі та вуха» — сестри-анестезистки. Саме вони готують робочі місця, тестують апаратуру та набирають необхідну кількість ліків.

Дякуємо нашим спеціалістам за професіоналізм та невпинне вдосконалення! Бажаємо натхнення в роботі, професійних звершень та міцного здоров’я. Дякуємо, що ви працюєте в команді Охматдиту!