Вітаємо з Днем трансфузіолога!


Травень 22 / 2021

Лікарі-трансфузіологи — одні з тих, хто створює невидимий та надійний тил в роботі клінічних структур.

Трансфузіологи, як невидимі супергерої, рятують життя забезпечуючи пацієнтів компонентами крові. Врятовані пацієнти можуть навіть не здогадуватися, яка супер команда стоїть за організацією всього процесу.

В Охматдиті Відділення заготівлі крові та її компонентів розпочало свою роботу 01.02.1971 року. А з 2016 року відділення трансфузіології набуло статусу Центра служби крові.

До структури Центру служби крові входить 5 відділень: відділення комплектування донорських кадрів, відділення заготівлі донорської крові, відділення організації трансфузіологічної допомоги, відділ клінічної трансфузіології та кріобанк.

У своїй роботі Центр служби крові використовує новітні технології при заготівлі, обробці компонентів донорської крові та в лікуванні пацієнтів аферентними методами. Також вони забезпечують заготівлю стовбурових гемопоетичних клітин для трансплантацій.

Навесні 2020 р. лікарі Центру служби крові пройшли навчання та вперше в Україні почали проведення процедур екстрокорпорального фотоферезу пацієнтам онкогематологічних відділень. Процедура, для проведення якої в минулому пацієнти мали виїжджати закордон.За рік Центр служби крові приймає приблизно 8 000 донорів крові та її компонентів.

За осатаній рік Центр служби крові заготовив: еритроцитвмісні компоненти — 1129 л; свіжозамороженої плазми —1147,3 л; тромбоконцентрат, заготовлений методом аферезу — 5213 доз; гранулоцити — 18,5 л та розпочали виготовлення кріопреципітату. Дякуємо вам за вашу роботу та вітаємо зі святом!