Всесвітній день боротьби зі СНІДом


Грудень 1 / 2021

1 грудня світова спільнота привертає увагу до проблеми ВІЛ/СНІДу, аби підвищити проінформованість суспільства про це захворювання та виховати толерантність до ВІЛ-позитивних людей.

Україна належить до країн з високими темпами поширення ВІЛ. Втім ці діагнози вже давно перестали бути вироком. Своєчасна діагностика та правильне лікування надають усі можливості для людей з вірусом імунодефіциту жити повноцінним життям. Сучасні методи лікування дозволяють ВІЛ-позитивним людям народжувати здорових дітей, подорожувати, навчатися та працювати.

В Охматдиті з 2007 року працює Центр інфекційних хвороб «Клініка для лікування дітей, хворих на ВІЛ-інфекцію/СНІД». Зараз його очолює лікар-інфекціоніст вищої категорії Оксана Вікторівна Солдатенкова.

Наші спеціалісти в підрозділах Центру (амбулаторно-поліклінічний, стаціонарний, мобільна клініка, інформаційно-ресурсний навчальний центр ім.С.В.Комар) надають висококваліфіковану медичну допомогу дітям, хворим на ВІЛ-інфекцію/СНІД.

В «Центрі імунопатології» (поліклінічне відділення Центру інфекційних захворювань) дітей, підлітків та вагітних тестують на ВІЛ. Лікарі Центру проводять діагностику та консультації дітей з ВІЛ-інфекцією, призначають пацієнтам антиретровірусну терапію, корегують її побічні явища. У відділенні консультують з питань вакцинації дітей з вірусом імунодефіциту, інформують дискордантні пари та ВІЛ-позитивних батьків.

При виявленні станів, що потребують госпіталізації, пацієнтів скеровують до стаціонарного відділення Центру. Тут лікують дітей з важкими та стійкими до стандартного лікування перебігом ВІЛ-інфекції/СНІДу, малечу з резистентністю до антиретровірусної терапії. Наші лікарі борються за повноцінне життя для кожного маленького пацієнтю

Важливим аспектами діяльності Центру є своєчасне виявлення, діагностика та лікування туберкульозу, гепатитів В та С у дітей. Аби наблизити кваліфіковану медичну допомогу до хворого, спеціалісти мобільної клініки виїжджають до регіонів та охоплюють консультативними послугами дітей та підлітків.Просвітницька діяльність інформаційно-ресурсного навчального центру ім. С.В. Комар спрямована на підвищення рівня кваліфікації дитячих лікарів регіональних Центрів СНІДу, також вона сприяє покращенню поінформованості про актуальні питання дитячої ВІЛ-інфекції, коінфекції ВІЛ/туберкульоз лікарів педіатричної мережі та сімейних лікарів України.

Усі охочі можуть отримати консультацію в Центрі, попередньо записавшись на прийом за телефоном: (044) 279 35 94. Ми розмовляємо українською, російською та англійською мовами.

Дякуємо спеціалістам Охматдиту, які щодня стоять на сторожі дитячих життів, запобігають поширенню хвороби та захищають маленьких пацієнтів від ВІЛ-інфекції та СНІДу.