Всеукраїнська конференція з реабілітації в педіатрії


Березень 3 / 2024

Метою конференції є підвищення кваліфікації фахівців з реабілітації. Йдеться, зокрема, про особливості використання доказових і сучасних реабілітаційних інструментів у педіатрії та алгоритми дій при складних клінічних випадках.

«Реабілітація є нашим топ-пріоритетом. Відновлення дітей суттєво відрізняється від реабілітації дорослих. Тут важливий комплексний підхід та тісна взаємодія з Міносвіти та Мінсоцполітики. Індивідуальний реабілітаційний план (сфера охорони здоров’я), індивідуальна програма розвитку (освітня сфера) та соціальні послуги мають бути скоординовані між собою. До створення та коригування індивідуальної програми розвитку обов’язково мають долучатися фахівці з реабілітації», — наголосив Міністр охорони здоровʼя Віктор Ляшко.

Діти — надзвичайно вразливі пацієнти. Вони потребують не лише ефективного лікування, а й якісної, сімейноцентричної реабілітації, особливо зараз — під час повномасштабної війни.

Саме тому, за ініціативи НДСЛ «Охматдит» і за підтримки Міністерство охорони здоров’я України та інших партнерів, вдалося зібрати найкращих спеціалістів, які готові ділитись знаннями та розвивати реабілітаційний напрямок в Україні.

Реабілітація в педіатрії — невід’ємна складова медичного догляду за дітьми з різними медичними станами та потребами. Вона спрямована на глибоке покращення їхнього життя та забезпечення оптимального розвитку.

Сьогодні ж, концепція реабілітації дітей стає все більш комплексною та мультидисциплінарною. Це динамічне та інноваційне поле, яке активно залучає фахівців різних медичних спеціальностей та використовує інноваційні методи та технології, розширюючи можливості для ефективного та доступного реабілітаційного лікування дітей.

На конференції українські та міжнародні експерти з Норвегії, США, Німеччини та Польщі поділились своїм досвідом роботи в мультидисциплінарній команді з пацієнтами різного профілю, провели лекції та воркшопи щодо мультидисциплінарного підходу в реабілітації новонароджених, дитячій онкогематології, нейро та орто-реабілітації.

Після закінчення конференції, всі учасники, які пройшли тестовий контроль, отримали сертифікат із відповідними балами безперервного професійного розвитку. І, звісно, здобули безцінні знання та навички, які згодом допоможуть покращити якість життя дітям України. Дякуємо МОЗ, міністру охорони здоров’я Віктору Ляшку, директору Департаменту високотехнологічної медичної допомоги та інновацій Василю Стрілці за лідерство й чітке бачення розвитку напряму дитячої реабілітації. Організатори конференції: НДСЛ «Охматдит», БФ Пацієнти України, ГО Всеукраїнське об’єднання фізичних терапевтів, проєкт україно-норвезької співпраці в напрямку розвитку реабілітації за підтримки Sunnaas rehabilitation hospital та проєкт «Реабілітація травм війни» за сприяння Міністерство охорони здоров’я України, Офіс Президента України, Радниці-уповноваженої Президента із питань безбарʼєрності Тетяна Ломакіна та за підтримки Embassy of Switzerland in Ukraine / Посольство Швейцарії в Україні, European Union in Ukraine, Nova Ukraine, Дитячого фонду ООН (UNICEF Ukraine) Munir Mammadzade та Бюро ВООЗ в Україні (World Health Organization (WHO)).

Щиро дякуємо організаторам та учасникам за цікаву та продуктивну подію!

Більше фото: https://drive.google.com/…/1jP2OoUelGC2AMtKSqwtcT8zWc0x…