Як дівчинка Вікторія в Охматдиті отримала нову нирку від мами-донора


Грудень 28 / 2021

Мама дарує життя. І готова зробити це скільки завгодно разів. Як дівчинка Вікторія в Охматдиті отримала нову нирку від мами-донора.

Ця усміхнена дівчинка з мамою Аллою приїхали з Херсонщини. Нині дівчинці 9 років. В середині грудня їй зробили пересадку нирки від мами.

Проблеми зі здоров’ям Віки почалися, коли їй було 4. Тоді маленька отримала діагноз сечокам’яна хвороба. У правій нирці були коралоподібні камені. До 2019 року дитині робили літотрепсію — безхірургічне руйнування каменів ударним хвильовим методом. Та знайомі лікарі пророкували: рано чи пізно Віка муситиме жити на гемодіалізі.

1 липня 2021 року дівчинку на швидкій привезли в реанімації Охматдиту. Там дитина провела 10 днів. Згодом Віку стабілізували та перевели до відділення інтенсивної та еферентної терапії хронічних інтоксикацій під керівництвом Ольги Бабічевої, лікарем-педіатром дівчинки була Апалькова Вікторія. Стало зрозуміло: час гемодіалізу настав. Тоді ж мама без зволікань озвучила своє давнє рішення — якщо вона підійде як донор, то віддасть Вікторії свою нирку.

Доля була прихильна до цього бажання. Нирка Алли підійшла дитині. Не завадив навіть коронавірус — пересадку мали провести у листопаді, та через хворобу дівчинки на COVID-19 відтермінували на місяць. 16 грудня 2021 року Вікуся отримала від своєї мами нову нирку.

Операції проводили наші чудові дитячі хірурги з відділення ургентної хірургії: Олег Годік, Василь Недбала та Дар’я Дєгтярьова; анестезіологи — Максим Храпак та Ярослава Єрофєєва; операційна медична сестра — Ольга Власенко, Ольга Швець; медсестри-анестезистки — Малюк Анна та Пікута Лідія. Окремо хочемо відмітити роботу нашої лабораторії. Ми вдячні нашим професіоналами за злагоджену роботу!

Мама Алла зізнається: коли потрапили в Охматдит, нарешті змогли видихнути. Тут завдяки роботі лікарів, медсестер, санітарок, нянь і всього персоналу та адміністрації вони змогли відчути впевненість у майбутньому і надію. Алла зізнається: відчувала турботу та опіку 24/7, адже працівники лікарні відповідали на всі питання та підтримували пацієнтку та її маму морально.

Віка обіймає маму та усміхається на камеру. Зовсім скоро вона випишеться і поїде додому у своє щасливе та здорове дитинство. А поруч з нею завжди буде її найбільший янгол-охоронець — мама, яка готова подарувати життя більше, ніж 1 раз.