«Єдині люди, які погодилися врятувати життя моїй доньці»: спеціалісти Охматдиту допомогли дівчинці з комбінацією вад


Грудень 19 / 2023

Мілі з Києва зараз 2 повних роки. Ще пренатально в дитинки була запідозрена вада розвитку кишківника. А після народження підтверджена атрезія дванадцятипалої кишки та виявлений високий рівень глюкози. З першої доби дівчинка знаходилася в реанімації. Там вона пробула понад місяць. За цей час дитині зробили операцію з приводу вади розвитку кишківника.

Попереду на маленьку Мілу чекало багато випробувань. За 2 місяці дівчинка побувала в кількох лікарнях та зовсім не набирала вагу. Зберігалися скарги на здуття живота, періодичне блювання, закрепи. Тому її вирішили перевести на лікування до Охматдиту.

Дитина знаходилась в інфекційному боксованому відділенні для дітей молодшого віку. Мілу обстежили та виявили комбінацію вад: ваду розвитку дванадцятипалої кишки та її непрохідність, подвоєння кишківника, множинні звуження кишки, кільцеву підшлункову залозу тощо. Також зберігався високий рівень глюкози в крові. Окрім цього, стан дівчинки після операції в попередньому медзакладі був невтішний: виражений спайковий процес, явище холестазу та фіброзу печінки.Світлана Онисько, лікуюча лікарка Міли, розповідає: «З дитиною працювала мультидисциплінарна команда Охматдиту. Нам вдалося стабілізувати стан дівчинки, налагодити харчування. Ендокринологами відкорегований рівень глюкози. Потім прийняли рішення про проведення операції для повного відновлення анатомії кишківника. Втручання було заплановане на кінець лютого 2022 року. Проте через повномасштабне російське вторгнення на територію України, Міла разом з мамою були вимушені тимчасово виїхати закордон».

Вони продовжили обстеження та лікування спочатку в Польщі, а згодом – в Ізраїлі. Проте там їм відмовили у проведенні операції. Стан Міли погіршувався, а медикаментозне лікування не допомагало. Тому дівчинка з мамою повернулися додому. У вересні 2022 року дитину прооперували в Охматдиті.«Ми виконали велику реконструктивну операцію, яка тривала 12 годин. Видалили патологічні ділянки, відновили анатомію дванадцятипалої кишки, її прохідність. Також відновили анатомію загалом положення кишечника. Таке втручання є надскладним та ризиковим», – пояснює хірург Охматдиту, професор Євген Руденко.

Операція пройшла успішно. Міла почала набирати вагу, гарно їсти й розвиватися. У неї немає клінічних ознак кишкової непрохідності, зригувань і блювання. Тепер дівчинка проходить планове обстеження в Охматдиті для контролю стану здоров‘я.

Окрім перелічених вад розвитку, Міла має мутацію 6 пари хромосом. Така мутація є вкрай рідкісною та часто відбирає у дітей шанс на життя. На фоні неонатального цукрового діабету у дівчинки розвивається цироз печніки.Тому Альона, мама дівчинки, зі сльозами на очах дякує колективу нашої лікарні: «Нам відмовляли в лікуванні в інших медзакладах як в Україні, так і закордоном. Ніхто не розумів, як допомогти моїй доньці. Лікарі Охматдиту – це єдині люди, які погодилися врятувати життя Мілі. І їм це вдалося. Дякую!».

Історія маленької дівчинки в Охматдиті ще не завершена. Адже попереду ще лікування неонатального цукрового діабету та цирозу печінки. Але ми впевнені, що Міла з усім впорається! Бажаємо їй бути здоровою та щасливою.

У лікуванні дівчинки брала участь велика команда спеціалістів Охматдиту. Серед них хірург та професор Євген Руденко, хірург та професор Василь Притула, завідувачка інфекційного боксованого відділення для дітей молодшого віку Ольга Зарудня, лікуюча лікарка Світлана Онисько, завідувачка відділення дитячої ендокринології Наталія Погадаєва, команда анестезіологів, реаніматологів, хірургічного відділення та інші фахівці. Дякуємо всім медикам за професійність, відповідальність та врятоване життя