З пологового одразу на операційний стіл


Листопад 20 / 2023

З пологового одразу на операційний стіл: лікування та ведення дітей з розщепленням хребта та вродженою аномалією спинного мозку.

Спинномозковий дізрафізм – це вроджена аномалія розвитку спинного мозку та хребта, що виникає внаслідок порушення злиття каудального відділу невральної трубки в період ембріогенезу.

Відкритий спинномозковий дізрафізм (spina bifida aperta) характеризується розщелиною хребта з грижею мозкових оболонок (менінгоцеле) або мозкових оболонок і спинного мозку (мієломенінгоцеле) через дефект.

Закритий спинальний дізрафізм (також відомий як прихований спинальний дізрафізм або spina bifida occulta) характеризується неспроможністю зрощення тіл хребців через аномальне зрощення задніх дуг хребців з неохопленою нервовою тканиною; шкіра над дефектом неушкоджена.

Це захворювання діагностується пренатально, а в день кесаревого розтину завчасно готується операційна та всі необхідні спеціалісти для проведення хірургічного втручання.

Діти зі spina bifida здебільшого мають цілу комбінацію тяжких вроджених вад різних систем організму. Тому їх лікування та ведення – надзвичайно важкий довготривалий багатоетапний процес. Такі пацієнти роками знаходяться під спостереженням спеціалістів Охматдиту.

До складу нашої мультидисциплінарної бригади входять: нейрохірурги, ортопеди, урологи, спеціалісти відділень гнійної, абдомінальної, торакальної хірургії, анестезіологи, гінекологи, нейрофізіологи, неврологи, педіатри, генетики, вся неонатальна служба, офтальмологи, реабілітологи, психологи, спеціалісти ультразвукової та променевої діагностики, лаборанти, середній та молодший медичний персонал та інші фахівці.

Діткам з такою патологією можна допомогти. Головне – вчасно звернутися за медичною допомогою до спеціалістів та розпочати лікування. Дякуємо команді Охматдиту за важку роботу, а всім нашим пацієнтам бажаємо подолати всі хвороби!

Більше інформації можна дізнатися, звернувшись за адресою електронної пошти: spinabifida@ohmatdyt.com.ua.