За перший день війни в Охматдиті організували роботу нового відділення — екстреної медичної допомоги, в якому лікарі приймають та надають допомогу пораненим


Квітень 21 / 2022

Під час війни робота усіх лікарів Охматдиту сконцентрувалась в одному місці — у новоствореному відділенні Emergency. Його облаштували за перший день війни: обладнали три операційних, забезпечили реанімаційними ліжками. Усе в одному безпечному місці — аби максимально пришвидшити час діагностики та надання медичної допомоги пацієнтам.

Лікарня Охматдит завжди надавала допомогу дітям цілодобово, воєнний час не став виключенням. У Emergency забезпечили цілодобове чергування лікарів. Так постійно на приймальному відділенні знаходяться щонайменше 7 спеціалістів: два хірурги, педіатр, спеціаліст, що сортує пацієнтів за тяжкістю поранень, спеціаліст Центру радіології, що забезпечує пацієнта усіма діагностичними дослідженнями, анестезіолог та відповідальний за забезпечення компонентами крові. Після первинної консультації, до цих лікарів підключаються вузькопрофільні спеціалісти, які постійно знаходяться у лікарні.

Цілодобово працюють і спеціалісти лабораторії, медики Центру крові, медсестри. Психологи надають допомогу пораненим та їх сім’ям 24/7. При потребі до спеціалістів під’єднуються неврологи, окулісти, щелепно-лицеві хірурги, ортопеди, абдомінальні хірурги, торакальні хірурги, нейрохірурги, мікрохірурги, педіатри та чимало інших спеціалістів. Також до відділення приїздять швидкі допомоги з невідкладними пацієнтами, звертаються педіатричні хворі. Під час війни хвороб не меншає, а діти так само потребують медичної допомоги.

Час став для лікарів найдорожчим ресурсом. Завідувач відділення анестезіології та інтенсивної терапії з ліжками екстракорпоральної терапії і виїзною бригадою НДСЛ «Охматдит», лікар анестезіолог-реаніматолог Андрій Висоцький розповідає: «Рекордно-швидкий термін, за який вдалося діагностувати пораненого та відправити його в операційну склад 13 хвилин. Саме стільки часу минуло від тоді, як пацієнта завезли до лікарні, до моменту, як за ним зачинилися двері операційної. За 13 хвилин лікарі провели усі необхідні обстеження, зробили УЗД-огляд, рентген, взяли необхідні аналізи, встановили діагноз та підготували операційну. У пораненого були множинні травми та проникаючі поранення».

Завдяки роботі спеціалістів Центру радіології, УЗД-дослідження, КТ голови, рентген пораненим проводять одразу на приймальному відділенні, що пришвидшувало діагностику пацієнтів. Також до роботи в Охматдиті долучилися спеціалісти відділення реанімації та анестезіології Київської міської дитячої клінічної лікарні №1. Дякуємо колегам за спільну роботу!

Під час війни наші медики надають допомогу як дітям, так і дорослим. Найменшому пацієнту, що отримав поранення через війну, був лише місяць від народження, найстаршому — 83 роки. Лікарі продовжують працювати з усім спектром хвороб та травм. Пацієнти поступають до Охматдиту з різних регіонів України. Окрім звичайних хвороб, лікарі рятують дітей з мінно-вибуховими травмами, вогнепальними пораненнями, критичними кровотечами, надають допомогу людям з ампутованими кінцівками. Спеціалісти лікарні Охматдит продовжують свою роботу та боронять медичний фронт України.