Життя кожної дитини — безцінне


Червень 14 / 2021

Кірі лише 3 рочки, та вона на власному досвіді вже засвоїла теорію шести рукостискань.

Для її порятунку залучили значно більшу кількість людей. Дівчинці діагностували гострий респіраторний дистрес-синдром. Її легені не виконували своїх функцій навіть за допомогою штучної вентиляції. Це — наслідок двостороннього запалення легень.

Для того, щоб Кіра потрапила до Охматдиту, лікарі із Запоріжжя звернулись до своїх колег у Київ та попросили допомогу. Випадок був важким і вимагав найбільш сучасного обладнання та вузькоспеціалізованих лікарів. До Запоріжжя вирушила спільна команда медиків Охматдиту, Центр дитячої кардіології і кардіохірургії та Олександрівська клінічна лікарня м. Києва.

На місці ухвалили рішення: дівчинку потрібно транспортувати в Київський Охматдит. Санавіація ДСНС України негайно виділила літак.

Крихітку під’єднали до апарату екстракорпоральної мембранної оксигенації (ЕСМО), який дозволяє замінити функцію легень до їх повного відновлення. Просто з трапу київського аеропорту Жуляни лікарів та пацієнтку забрала швидкаю.

Стан дівчинки був критичний. Та спільна енергія та об’єднання такої кількості спеціалістів дали свої результати: наразі дівчинку стабілізували та вже сьогодні перевели у соматичне відділення. Віримо: найгірше вже позаду. Кіра поступово одужуватимемо, а ми далі робитимемо свою роботу. Так, як за Кіру, ми готові боротися за кожного українського малюка. Бо наші діти варті щасливого і здорового життя. І наша відповідальність — забезпечити їм таку можливість.