День захисту дітей на городі
Маленькі пацієнти НДСЛ«ОХМАТДИТ» святкують День захисту дітей на городі разом з друзями

Щорічно 1 червня волонтери та друзі Small Heart with Art разом із популярними музикантами, ведучими, художниками, архітекторами, журналістами та громадськими активістами висаджують городик для пацієнтів «ОХМАТДИТ». У висадці рослин разом із зірковими волонтерами завжди вберуть участь діти, які потім будуть доглядати за овочами і пряними травами.

Городик в «ОХМАТДИТ» – це практичний майданчик для занять з викладачами Школи Супергероїв, яку реалізовує Small Heart with Art.

«Для нас це дуже важливий проект. Він допомагає соціалізації та навчанню дітей, які перебувають на лікуванні в лікарні, дає їм знання і практичні навички. Вже було три сезони, і ми дуже щасливі, що у нас з’явилися надійні партнери – «Сніданок з 1 + 1», ТЦ «Епіцентр», Товариство Червоного хреста України та Національний конкурс «Міс Україна».

Діти з усіх відділень «ОХМАТДИТ» протягом літа збираються на городі двічі на тиждень. І вчитель розповідає, як розвиваються рослини. У кожного карапуза, який висаджував город, з’являється свій «підопічний», він за ним доглядає, а при виписці з лікарні, передає естафету своєму другові, щоб той поливав і доглядав за його рослиною», – розповідає керівник громадської організації Small Heart with Art Євгенія Смирнова.

До висадки городику в «ОХМАТДИТ» вже два роки піспіль долучається творча група ранкового теле-шоу «Сніданок з 1+1», яка приїздить на створення городику з саджанцями та книжками «Сніданки в саду», автори якої є Руслан Сенічкін та Наталія Підлісна.

«Цікаво, що багато дітей вперше в житті взагалі якусь рослину саджали в землю, і вони з захопленням брали лопатки, поливали і дізнавалися, що це за рослини: це огірок, а це якась квіточка. І більше того, цей захід для них був інформативний і їх наближував до справжнього життя. Враження неймовірні, бо цей захід був символом того, що життя може тривати незважаючи ні на що, тільки його треба підтримувати», – каже ведучий «Сніданок з 1+1» Руслан Сенічкін.

«Ця акція дуже терапевтична, бо квіти і рослини лікують. У кожного маленького пацієнта тепер є своя рослинка, він буде приходити зривати той помідор і лікуватися. Для посадки на цьому городику я обирала лікувальні та енергетичні квіти та рослини. Коли купувала розсаду у бабусь, і казала, що це для діток з «Охматдиту», то вони мені давали знижку», – каже психолог, співавтор книги «Сніданки в саду», Наталя Підлісна.