Перша зустріч Експертів Центральної та Східної Європи з педіатричного сну, 23-24 квітня 2018, Бухарест (Румунія)


23-24 квітня 2018 в Бухаресті (Румунія) проходила 1 Зустріч Експертів Центральної та Східної Європи з педіатричного сну.
Програма зустрічі складалася з наукової частини, що була представлена доповідями зі стандартів полісомнографічної діагностики порушень сну у дітей, терапії снозалежних дихальних розладів (Prof. Stijn Verhulst, Бельгія), респіраторний менеджмент у паціентів з м’язевою дистрофією Дюшена (Mihaela Oros, Румунія), ознайомлені з діяльністю Європейського суспільства досліджень сну – ESRS (Barbara G. Stražišar, Словенія). В ході доповідей Медицина сну представлена як інтердисциплінарна медична галузь.

Учасники зустрічі відвідали Центр сомнології та педіатричної неінвазивної вентиляції, який створений менш року тому в структурі приватної полікліники “Regina Maria”. В Румунії проводиться дослідницька програма по вивченню прогресуючих нервово-м’язових захворювань та міодистрофії Дюшена. Забезпечення неінвазивною вентиляцією хворих дітей в Румунії бере на себе держава.

На другий день конференції експерти з 7 країн (Україна, Польша, Чехія, Румунія, Словенія, Угорщина, Хорватія) презентували досвід розвитку дитячої медицину сну, представили клінічні випадки. В ході дискусії було прийнято рішення подальшої співпраці для розвитку полісомнографії в медичному оточенні своїх країн.

Досвід України був представлений Костюковою Дарією Миколаївною, лікарем-неврологом кабінету «Комплексного нейромоніторингу з дитячою лабораторією сну» відділення інтенсивного виходжування глибоко недоношених дітей НДСЛ «ОХМАТДИТ». На сьогодні в Україні існує тільки одна дитяча лабораторія сну, в якій ведеться дослідження сну передчасно народженої дитини як біомаркеру розвитку головного мозку, проводиться анкетування батьків дитини по виявленню ризиків синдрому раптової дитячої смерті (СРДС), проводиться первинна та вторинна профілактика СРДС, гігієна сну, а при необхідності –пролонгація неінвазивної вентиляції, медикаментозного лікування (метілксантини, ацетазоламід). Лікарем був представлений клінічний випадок комплексного обстеження та ведення дитини 8 міс. віку з вродженою мітохондріальною патологією, синдромом MELAS (мітохондріальна енцефаломієлопатія з лактат-ацидозом та інтультоподібними епізодами). Після доповіді відбулася дискусія з обговоренням можливостей започаткування менеджменту респіраторної терапії дітям в Україні.

Таким чином в НДСЛ «ОХМАТДИТ» продовжується розвиток дитячої медицини сну та розширюється співпраця зі спеціалістами інших країн Європи.