10 жовтня – Всесвітній день психічного здоров’я!


Жовтень 10 / 2020

Психічне здоров’я – це важливий елемент життя, це підтримання рівноваги, спокою та правильної роботи всього організму. Від психоемоційного стану залежить як організм людини зможе справлятися зі стресами чи труднощами.

Захворювання у дитини – це потужне джерело стресу як для дитини, так і для всієї родини, яке постає не тільки в медичному, але і психологічному та психосоціальному аспектах. Наша лікарня турбується про психічне здоров’я наших маленьких пацієнтів. Соціально-психологічною допомогою та реабілітацією діток займаються в Центрі медико-психологічної, соціально-реабілітаційної допомоги. Наші неймовірні спеціалісти – психологи, психіатри, логопеди, фахівці з соціальної роботи – щодня ретельно працюють з малечею, яка знаходяться у відділеннях лікарні, щоб підтримати їх психічне здоров’я.

Спеціалісти з ментального здоров’я проводять психопрофілактичну, психодіагностичну, консультативну, корекційну, психотерапевтичну допомогу дітям з розладами: психічного розвитку, емоційними, поведінковими, психосоматичними порушенням, розладами соціальної адаптації, суіцидальною поведінкою тощо.

Логопеди надають допомогу дітям з проблемами мовлення та ковтання: дислалії, дисфагії, афазії, дизартрії, ринолалії, загального недорозвинення мовлення, фонетичного недорозвинення мовлення та інш.

Фахівці із соціальної роботи забезпечують раннє виявлення сімей, які опинилися в складних життєвих обставинах; проводять соціально-профілактичну роботу, спрямовану на запобігання жорстокого поводження з дітьми, недбайливого ставлення до виховання дитини та невиконання батьківських обов’язків.

Психологи здійснюють супровід відділень – проводять психологічну підготовку до анестезіологічного забезпечення, оперативних втручань та інших лікувально-діагностичних маніпуляцій у дітей. При госпіталізації діти та їх батьки часто переживають стрес, особливо діти, які потрапляють до відділень інтенсивної терапії, діти з онкогематологічними патологіями. Та поряд з ними знаходяться досвідчені психологи, які завжди надають психологічну допомогу дітям та підтримку їх сім’ям. Психологічний супровід є головним напрямком роботи та спрямований на оцінку, корекцію та підтримку внутрішнього балансу, що є невід’ємним елементом лікування. За допомогою сучасних різноманітних методів впливу, а також мультидисциплінарному підходу лікування стає менш травматичним, а одужання проходить швидше.

Бажаємо завжди залишатися в балансі та вчасно турбуватися про себе!