З Охматдиту виписали одразу трьох дітей, яким зробили трансплантації нирок


Липень 27 / 2021

З Охматдиту виписали одразу трьох дітей, яким зробили трансплантації нирок.

Робочий тиждень Охматдиту розпочався з радісної новини – виписували одразу трьох дітей, яким нещодавно зробили трансплантації нирок.

Щасливчиками стали 9-ти річна Даша з Білої Церкви, 9-ти річний Давид з Рівного та 14-ти річна Настя з Черкащини. Донором для Даші та Давида став чоловік з Рівного, родичі якого, після його смерті дали згоду на вилучення органів. Для Насті нирку привезли з Полтави.«У дітей були вроджені вади розвитку нирок у термінальній стадії. Всі вони жили два-три роки в Охматдиті, оскільки потребували гемодіалізу», – говорить хірург-трансплантолог Охматдиту, Олег Годік, який, власне, і робив разом із командою лікарні цю операцію.За словами хірурга Oleg Godik, трансплантації пройшли успішно, без ускладнень, нирки запрацювали. Діти щасливі та здорові.

Після пересадки нирки пацієнти в середньому два тижні перебувають у стаціонарі, потім ще два тижні – на реабілітації вдома. Потім – перший контрольний огляд в лікарні, після якого медики вирішують, чи зможе пацієнт повернутися до свого звичного життя. Тобто, в нашому випадку, йти в школу, гуляти з друзями і так далі.Мами дітей, не стримуючи сліз, дякують родинам донорів та лікарям. Тепер їх діти зможуть жити повноцінним життям.

На виписку привітати дітей та побажати їм здоров’я завітали лікарі, медичні працівники лікарні, адміністрація, друзі, батьки, а такожНаціональна поліція України, бо Давид мріє стати у майбутньому саме поліцейським. До речі, поліція завжди супроводжує лікарів з донорськими органами, тому символічно, що вони вчора були в Охматдиті.Дякуємо команді наших хірургів, медсестрам, медичним працівникам та абсолютно кожному, завдяки кому цей день настав. Особлива подяка Відділенню інтенсивної та еферентної терапії хронічних інтоксикацій, саме у цьому відділенні діти перебували на діалізі весь час поки чекали нирки. Також дякуємо відділенню реанімації та інтенсивної терапії та мультидисциплінарній команді Охматдиту, ви неймовірні!

Також дякуємо компанії KIDDISVIT, які здійснили бажання дівчинки Даші та подарували ведмедя, якого вона хотіла!

Фото: Olga Varenik