14-річний хлопець з Херсонщини, який втратив руку через російський обстріл, отримав біонічний протез та проходить реабілітацію в Охматдиті


Травень 25 / 2023

Артур пережив окупацію Херсонщини. Після звільнення, коли здавалось, що найстрашніше вже позаду, росіяни почали нещадно обстрілювати місто. Під їх вогонь потрапив і хлопець, у нього сильно постраждала ліва рука.

Артура спочатку повезли до херсонської лікарні, медики змушені були проводити операцію під ліхтариками, бо в лікарні не було ні світла, ні води. На жаль, врятувати руку було неможливо. Хлопцю зробили ампутацію лівої руки вище ліктя, а потім направили у НДСЛ «Охматдит».

За лікування підлітка взялися спеціалісти відділення мікрохірургії Охматдиту та інші медики лікарні. Пізніше реабілітологи та психологи розпочали роботу з фізичного та морального відновлення і підготовку хлопця до протезування. Півроку роботи з нашими спеціалістами зміцнили Артура як фізично, так і морально.

Високофункціональний протез руки з біонічною кистю Артуру виготовили в Україні Стеценко Центр протезування. Профінансували сучасний протез Nova Ukraine та Superhumans Center, часткове було і державне фінансування. Дякуємо усім благодійникам, завдяки яким у Артура з’явився сучасний протез.

Тепер з Артуром продовжать займатися спеціалісти Охматдиту, аби він навчився вправно використовувати протез у повсякденному житті. Зараз з хлопцем тільки проводять перші тренування, але він вже може взяти яблуко та цукерки, переставити стакан з водою, взяти коробок з сірниками, відірвати виноград, потиснути руку.

Ми пишаємося спільними успіхами всієї команди, яка була долучена до допомоги Артуру. Бажаємо здоров’я хлопцю та його сім’ї!

Фото: Kostiantyn Golinchenko