15-та неродинна трансплантація кісткового мозку в Охматдиті: вперше донора для дитини знайшли в Туреччині


Жовтень 24 / 2021

Трирічний Діомид із самого народження веде боротьбу з первинним імунодефіцитом. Його імунна система «поламана»: будь-яка бактерія є смертельно небезпечною для нього.

В Охматдиті хлопчик пройшов важкий курс хіміотерапії, аби знищити зламану імунну систему й отримати шанс перезавантажити організм. Завдяки Український реєстр донорів кісткового мозку, неродинного донора для хлопчика знайшли в Туреччині. Тиждень тому малюку зробили трансплантацію кісткового мозку.

Туреччина — четверта країна, з якої Україна отримала стовбурові клітини для трансплантації кісткового мозку. Раніше більшість українських пацієнтів виїжджала для трансплантації закордон, в тому числі і в Туреччину. Сьогодні ж їх життя рятують в Україні, а донорів знаходять по всьому світу. Для наших пацієнтів стовбурові клітини вже привозили з Німеччини, Польщі та Данії.

Але врятувати чиєсь життя може кожен з нас. 5% стовбурових гемопоетичних клітин дають пацієнту шанс на нове життя. У донора ж вони відновлюються за два тижні. Зазвичай процедура здачі клітин майже нічим не відрізняється від здачі крові. До реєстру потенційних донорів кісткового мозку доєднався і тато Діомида. Він став одним з понад 5 тисяч українців, що готові поділитися силою з тими, хто цього потребує.

Дякуємо усім лікарям, медичним працівникам, громадським діячам та волонтерам, завдяки кому трансплантація в Україні розвивається.

А ми закликаємо всіх доєднуватися до Український реєстр кісткового мозку, бо ліки від раку крові — всередині кожного з нас.