15 жовтня 2022 року перестало битися велике серце видатного дитячого хірурга


Жовтень 15 / 2022

15 жовтня 2022 року перестало битися велике серце видатного дитячого хірурга, талановитого педагога, професора кафедри дитячої хірургії Національного медичного університету імені О.О. Богомольця, наставника і вчителя багатьох спеціалістів Охматдиту — Дубровіна Олександра Глібовича.

Професор Дубровін О.Г. довгі роки був президентом Всеукраїнської асоціації дитячих хірургів, членом Европейської Асоціації дитячих хірургів (EUPSA), експертом МОЗ України з дитячої хірургії, членом спеціалізованої вченої ради із захисту докторських дисертацій в НМУ імені О.О. Богомольця, членом редколегії журналу «Хірургія дитячого віку».Олександр Глібович закінчив педіатричний факультет Київського медичного інституту у 1977 році.

Після закінчення інтернатури з 1978 по 1981 рік працював на посаді лікаря-хірурга в ДКЛ №2 м. Києва. З 1981 до 1991 рік – на посаді старшого наукового співробітника у відділенні хірургії вроджених вад розвитку у дітей НДІ ПАГ. З 1991 по 1994 р. – асистент кафедри дитячої хірургії Київського інституту удосконалення лікарів. З 1994 року – асистент, з 2004 – доцент, а з 2007 року – професор кафедри дитячої хірургії НМУ імені О.О. Богомольця. 19 жовтня 2005 року йому було присуджене вчене звання «доцент», а в січні 2011 – «професор».

Дубровін Олександр Глібович в 1988 році захистив кандидатську дисертацію, а в 2005 році – дисертацію на здобуття наукового ступеня доктора медичних наук. О.Г. Дубровін був автором більше 200 друкованих робіт, з яких одна монографія, один практичний посібник, 15 патентів на винахід, був співавтором трьох підручників. Він все життя займався корекцією складних вроджених вад розвитку дихальної системи, шлунково-кишкового тракту, продовжив школу та організував команду спеціалістів з портальної гіпертензії у дітей.

Під керівництвом професора Дубровіна О.Г. захищено 5 кандидатських дисертацій та виконувалися 2 докторські дисертації.Він дуже любив життя, любив людей! Тисячі врятованих життів вдячні за його золоті руки та світлий розум! Сотні навчених учнів! Бог забрав Олександра Глібовича в кращий Світ!

Світла Пам’ять! Царство Небесне!

Висловлюємо щирі співчуття рідним, близьким, співробітникам, учням і друзям!

Прощання відбудеться, 17 жовтня, в 13.00, в поминальній залі Байкового цвинтаря.