17% тіла в опіках різних ступенів тяжкості: лікарі Охматдиту лікують 1-річного хлопчика


Липень 6 / 2023

Декілька тижнів тому 1-річний Артур перевернув на себе чайник з окропом. Унаслідок цього отримав 17% опіків тіла. Постраждали обличчя, ліва рука та передпліччя, грудина, пальчики на ніжках.

Хлопчик разом з родиною проживає в Конотопі. Тому батьки одразу повезли сина до міської лікарні. Там йому надали першу допомогу, після чого перевели до столичного Охматдиту.

«Того вечора, коли Артур приїхав до лікарні, ми взяли його в операційну. Провели хірургічну обробку рани та наклали гідрогелеві пов’язки. Більшість з опіків була ІІ-А ступеня, проте частина становила І та ІІ-Б ступені», – розповідає Валерій Бовкун, завідувач відділення пластично-реконструктивної мікрохірургії Охматдиту.

Спочатку дитина кілька днів знаходилася у відділенні інтенсивної терапії під знеболенням, так як була сильно виражена больова реакція. Коли стан Артура стабілізувався, його перевели до відділення пластично-реконструктивної мікрохірургії. Тут йому під наркозом провели 4 перев‘язки по заміні гідрогелевих пов‘язок та по хірургічній обробці ран.

«Ми думали, що в Артура залишаться рубцювання, адже шкіра була дійсно сильно уражена. Проте після хірургічних втручань на тілі майже нічого не залишилося. Лише на ручці є слід. Однак головне – обличчя, яке нам змогли врятувати. Наразі я дивлюся на Артура та можу сказати, що після деяких падінь рани були більшими, ніж зараз. Тому іноді навіть забувається, що це опіки», – говорить мама пацієнта.

Зараз Артур почувається стабільно, активно, має гарний настрій та навіть бігає з сусідкою по палаті.

Дякуємо всім спеціалістам за наполегливу роботу, а наших діткам бажаємо якнайшвидшого одужання!