26 січня відбувся конгрес «Діти та війна. Сучасні виклики психологічної допомоги та реабілітації в період воєнного часу»


Січень 30 / 2023

Незважаючи на ракетний обстріл і тривогу, конгрес розпочав свою роботу з укриття.

Учасників привітали перша заступниця Міністра МОЗ УкраїниІрина Микичак, перша леді Латвії Андре Левіте, Генеральний директор НДСЛ «Охматдит» Володимир Жовнір, Представник Дитячого фонду ООН ЮНІСЕФ UNICEF Ukraine Катерина Булавінова. Особливою гостею стала телеведуча ТСН1+1Соломія Вітвіцька, яка розповіла про проект психологічної підтримки дітей лікарні «Охматдит» — «Традиційний п’ятничний концерт». Після доповіді всі учасники конгресу заспівали Гімн України.

Після відбою тривоги, голова організаційного комітету Конгресу – Олена Анопрієнко запросила учасників повернутись у залу та продовжити роботу за напрямками:

Панель1. Мультидисциплінарний підхід надання медичної та психологічної допомоги дітям в умовах воєнного стану. Провідними національними та міжнародними науковцями і спеціалістами різних галузей медицини: психіатрами, психологами, фізичними терапевтами, педіатрами, неврологами, ендокринологами, хірургами, дитячими гінекологами, урологами, а також спеціалістами Центру медико-психологічної, соціально-реабілітаційної допомоги НДСЛ «Охматдит» було висвітлено питання профілактики та лікування ПТСР, застосування мультидисциплінарного підходу у складних клінічних випадках, а також різні ресурси для психологічної реабілітації дітей. Посилання на запис трансляції: https://youtu.be/Ma9twYMAMo0

Панель 2. Психологічна реабілітація: досвід та практика, де було висвітлено питання сучасного уявлення першої психологічної допомоги дітям з воєнною травмою, дітям переселенцям, які знаходились в окупації, ресурси психологічної інтервенції та реабілітації для роботи фахівців з психологічною воєнною травмою.Посилання на запис трансляції: https://youtu.be/BrvGPMZajTk

Панель3. Ресурси психологічної інтервенції в створенні психотерапевтичного простору і психологічної реабілітації. Тут були обговоренні питання навчання дітей в період воєнного стану на прикладі досвіду державної установи Школа Супергероїв, досвід роботи лікарняних клоунів, створення психотерапевтичного простору у вигляді розпису лікарняних стін, ландшафтного дизайну, досвід роботи Фундація Дім Рональда МакДональда та інше. Посилання на запис трансляції: https://youtu.be/hMxfG_kq5wM

Програма конгресу.

Щиро дякуємо партнеру конференції Premier Palace Hotel за гостинність та усі організаційні витрати, які вони взяли на себе, завдяки підтримці Віліса Дамбінса – латвійського інвестора й акціонера Premier Palace Hotel Kyiv та його дружини Лієне Дамбіна, засновниці й керівниці фонду дитячої лікарні в Ризі Bērnu slimnīcas fonds, латвійського ресурсного центру ментальної і психологічної підтримки для дітей та підлітків.

Дякуємо поважним спікерам та гостям!

Окрема подяка ІТ службі лікарні «Охматдит» за роботу в екстремальних умовах та оперативне вирішення задач.

Дизайн конференції: LMG advertising agency
Фото: Кристина Сагирова

Дякуємо всім учасникам та слухачам за участь у конгресі! І безмежна вдячність пацієнтам за дозвіл розповісти їх історії.

Разом ми сила!