30 червня – Міжнародний день боротьби зі сколіозом


Червень 30 / 2020

Сколіоз – викривлення хребта – справжнє лихо сучасної цивілізації. Розпочатися може в будь-якому віці. Його можна діагностувати вже в дитинстві – сколіоз знаходять у більшості школярів і дошкільнят. Найчастіше він зустрічається в період швидкого зростання дитини – у віці від 5 до 8 років та від 11 до 14 років життя.

НДСЛ «Охматдит» – єдина державна лікарня, де виконуються оперативні втручання з приводу корекції складних деформацій хребта у дітей. В нашому відділенні ортопедії та травматології щороку проводиться 60-70 корекцій складних деформацій хребта у маленьких пацієнтів. Лідером цього напрямку є завідувач кафедри дитячої хірургії, Заслужений лікар України, президент ГО «Всеукраїнська асоціація дитячих ортопедів та травматологів», експерт МОЗ з питань ортопедії та травматології, голова Scoliosis Research Society в Україні, професор Анатолій Феодосійович Левицький.

Під час оперативних втручань на хребті використовуються найсучасніші методики та обладнання:

  • NIM Eclipse (США) – сучасна система інтраопераційного моніторингу (дозволяє попередити травмування спинного мозку та його корінців);
  • NSK primado 2 (Японія) – надпотужна сучасна хірургічна система, що є лідером напрямку! (дозволяє виконувати остеотомії хребта без використання фізичної сили, що значно знижує можливі неврологічні ускладнення!);
  • Cell Saver – система для автотрансфузії крові (дозволяє повернути пацієнту втрачену під час оперативного втручання кров, тим самим зникає необхідність переливання донорської крові).

Лікування сколіозу найбільш ефективне на ранніх стадіях, при перших же підозрах на проблему хребта зверніться за консультацією до сімейного лікаря. Адже чим раніше діагностувати, тим простіше виправити.

Бажаємо всім здоров’я!