37 лікарів КДП НДСЛ «Охматдит» обстежили 250 дітей у Ладижині


Лютий 15 / 2023

9 та 10 лютого вперше в Ладижині майже 40 лікарів з консультативно-діагностичної поліклініки Охматдиту проводили огляд дітей. Виїзд столичних медиків відбувся в межах благодійного проєкту “Скарбничка здоров’я”. Ініціатива проходить спільно з Національною дитячою спеціалізованою лікарнею «Охматдит» МОЗ України, за підтримки БО “БФ МХП-Громаді” та у співпраці з БО “Ладижин – наш дім”.

Фахівці “Охматдиту” протягом останніх 6 місяців провели 34 подібні виїзні консультації. Команда дитячих лікарів: від лора, офтальмолога, ортопеда до гінеколога й психолога, виїжджала в деокуповані міста Житомирської, Київської та Чернігівської областей. За цей період медикам вдалося оглянути понад 5 тисяч дітей.

“На подібні виїзди ми беремо з собою також наше обладнання. УЗД-апарат та кілька новітніх аналізаторів, які дозволяють швидко здати аналізи крові за 23 параметрами всього за одну хвилину. Тому за день встигаємо оглянути близько 200 дітей і швидко видати їм актуальні дані обстеження”, — коментує Володимир Сова, медичний директор НДСЛ «Охматдит» з поліклінічної роботи.

Тепер наші лікарі планують охопити інші регіони України, адже стрес та війна провокують хвороби, які складно виявити на ранній стадії в дітей. Тому, щоб убезпечити й зберегти дитяче здоров’я – провідні медики України виїжджають з подібними візитами в регіони.

“Найбільше ми виявляємо гастроентерологічні й ендокринологічні проблеми в дітей. Хтось заїдає стрес, у когось, навпаки, погіршується харчування чи навіть банально доступ до якісної питної води. Дехто з дітей, особливо з деокупованих територій, провів багато часу в підвалах чи укриттях – і це теж дало негативні наслідки. Тому дуже важливо зараз не запускати будь-які відхилення й вчасно діагностувати хворобу”, — зазначає Ольга Медведєва, завідувачка педіатричного відділення КДП НДСЛ “Охматдит”.

У Ладижині проєкт став можливим завдяки об’єднанню зусиль двох благодійних фондів. Річ у тім, що в регіон приїхали понад 3 тисячі переселенців, з них – понад 1000 діти. Так, на огляд родини ВПО приходили з хворими дітками з Херсонської, Донецької, Запорізької, Харківської областей. У декого були втрачені медичні картки, не відбувалося належне обстеження й лікування хронічних хвороб.

“Сьогоднішні діти завтра відновлюватимуть нашу країну. А для цього ми, дорослі, маємо забезпечити вже зараз доступ до якісних медичних послуг. Фонд «МХП-Громаді» не може стояти осторонь реалізації подібних ініціатив. Тому ми відгукнулися на запит ладижинської громади й профінансували приїзд столичних медиків у місто”, – прокоментувала Тетяна Волочай, директорка благодійного фонду.

Це – не останній приїзд столичних лікарів у Ладижин. На диспансерному обліку в місті перебуває понад 1700 діток. Медики в найближчі місяці за підтримки благодійників обіцяють обстежити всіх.