4 лютого – Всесвітній День боротьби з онкологічними захворюваннями


Лютий 4 / 2021

Цей день відмічають щорічно, а проголошений він Міжнародним союзом проти раку (The Union for international Cancer Control – UICC) з метою поширення обізнаності про рак, його ранню діагностику та способи запобігання, до якого входять 172 країни світу.

Ми вітаємо всіх неймовірних фахівців нашої лікарні, які віддають всі свої знання та сили на боротьбу з онкологією та стоять на варті дитячого здоров’я. Найщиріші слова вдячності та шани!Злоякісні новоутворення – це хвороба, що починається з мутації, коли будь-яка соматична клітина в організмі починає безконтрольно ділитися і втрачає свою нормальну здатність до розвитку та запрограмованого старіння.Залежно від того, які клітини та які органи уражені, хвороба може починатися з різних симптомів.

Після того, як у когось з родини виявляють підозру на онкологічне захворювання, пацієнт не залишається сам-на-сам з невідомим.Сучасний підхід до онкологічного лікування забезпечується спільною роботою цілої групи спеціалістів: онкологів, радіологів, хірургів, патогістологів, хіміотерапевтів, лікарів-лаборантів та багатьох інших спеціалістів діагностичного та лікувального профілю.

Регулярне відвідування сімейного лікаря, який скеровує на профілактичні огляди, та обстеження, а також відмова від зловживання тютюном та алкоголем може попередити деякі види раку чи діагностувати їх на ранніх стадіях.

Для багатьох видів пухлин рання діагностика сприяє зменшенню інтенсивності необхідної терапії та кращим результатам лікування.