5-місячній дитині видалили величезну пухлину з живота: спеціалісти Охматдиту успішно провели операцію з видалення зрілої тератоми


Лютий 16 / 2023

На Полтавщині, під час проходження курсу масажів, батьки помітили у своєї п’ятимісячної дитини асиметрію живота. За порадою масажиста, батьки звернулися до хірурга, який виявив утворення черевної порожнини досить великого об‘єму.

Коли дитина потрапила в Охматдит, спеціалісти Центру Радіології та хірурги нашої лікарні провели додаткові обстеження. Ця ситуація цікава тим, що батьки малюка провели зачаття методом інсемінації, тож лікарі запідозрили герміногенну пухлину (похідну від зародкових листків).

За результатами УЗД та МРТ було підтверджено наявність масивного утворення. «За своєю неоднорідною структурою радіологи Охматдиту одразу запідозрили тератому. На щастя, попри великі розміри пухлини стосовно тіла пацієнта, за даними МРТ не було ознак суттєвої компресії інших органів чи проявів злоякісності процесу», — розповідає завідувачка відділення променевої діагностики Центру Радіології Анастасія Русин.

Маленький пацієнт був успішно прооперований нашими абдомінальними хірургами. Від гістологів прийшло заключення, що це зріла тератома, тобто герміногенна пухлина.

Герміногенна — тобто така пухлина, яка виникає з зачатків статевих клітин. «В даній ситуації пухлина була до 10 сантиметрів в об‘ємі. Подібні випадки трапляються доволі рідко. За мою 15-річну практику це другий випадок видалення пухлини великих розмірів з підозрою на те, що це були зачатки ембріональних тканин іншого плоду», — розповідає Сидоров Володимир Олегович, дитячий хірург з відділення абдомінальної хірургії НДСЛ «Охматдит».