Указом Президента України № 419/2022 Про відзначення державними нагородами. За значний особистий внесок у розвиток вітчизняної системи охорони здоров’я, надання кваліфікованої медичної допомоги та порятунок життя людей в умовах водного стану, сумлінне виконання професійного обов’язку було постановлено:
- Нагородити орденом княгині Ольги ІІІ ступеня Галаган Віру Олексіївну — завідувачку спеціалізованого медико-генетичного центру НДСЛ «Охматдит» МОЗ України.
- Присвоїти почесне звання «Заслужений лікар Укранїни» Жежері Володимиру Миколайовичу — завідувачу дитячого централізованого патологоанатомічного відділення НДСЛ «Охматдит» МОЗ України.Міністр охорони здоров’я України — Віктор Кирилович Ляшко особисто завітав в Охматдит, щоб нагородити наших спеціалістів державними нагородами та побажати успіхів у подальшій роботі.
Деталі про нагороджених:
Галаган Віра Олексіївна — закінчила факультет педіатрії КМІ академіка О.О. Богомольця у 1975 році, пройшла інтернатуру по неонатології на базі пологового будинку Бориспільської ЦРЛ Київської області (1975-1981), працювала лікарем-неонатологом. Протягом 1981-1983 років працювала у клінічній ординатурі на кафедрі неонатології КІУЛ. З 1983 по 1987 працювала лікарем-педіатром в ПАГ АМН України. З 1998 по сьогодні завідувачка спеціалізованим медико-генетичним центром НДСЛ «Охматдит» МОЗ України. З 2012 року по сьогодні – працювала на посаді професора кафедри клінічної імунології та алергології з секцією медичної генетики ім. О.О.Богомольця. Отримала вчену ступінь кандидата медичних наук в 1986 році, з 2004 року доктор медичних наук. У 2015 отримала вчене звання професора медичних наук. Заслужений лікар України.
Жежера Володимир Миколайович — з 1988 року і по теперешній час працює завідувачем дитячого централізованого патологоанатомічного відділення НДСЛ «Охматдит» МОЗ України. З 1988 року виконує обов’язки головного дитячого патологоанатома м. Київа. З 2019 року є членом експертної групи по дитячій патанатомії МОЗ.Під керівництвом Жежери Володимира Миколайовича відділення дитячої патологічної анатомії постійно розширювало свою співпрацю та курацію медичних закладів м. Києва та України, а також була налогоджена робота клініко-патологічних консиліумів при пологових будинках м. Київ. Жежера Володимир Миколайович постійно прагнув розвивати дитячу патологічну анатомію, що підтверджується у впровадженні сучасних методів дослідження аутопсійного та біопсійного матеріалу. В НДСЛ «Охматдит» впроваджено сучасну імуногістохімічну лабораторію. За підтримки адміністрації, відділення облаштоване сучасним обладнанням. У відділенні організована та представлена науково-дослідна робота всіх ланок. У відділенні оформлено 30 патентів на корисну модель. Відділення активно досліджує проблему та патоморфологічні зміни при SARS COVID-19. Відділення співпрацює з кафедрами патологічної анатомії НМУ ім. О.О. Богомольця.
Фото: Татьяна Бундзило