Гордість Охматдиту: співробітників лікарні відзначено високими нагородами


Січень 20 / 2025

20 січня у стінах НДСЛ «Охматдит» відбулося урочисте нагородження лікарів, які щодня присвячують себе порятунку дітей.

Нагороди вручали заступник міністра охорони здоров’я України Едем Адаманов та в.о. Генерального директора Охматдиту Олександр Урін. Відзнаки були отримані від Президента України, Верховної Ради України та РНБО.

Серед нагороджених:

Ольга Бабічева – дитяча лікарка-анестезіолог, завідувачка відділення інтенсивної та еферентної терапії хронічних інтоксикацій з 2020 року. З початку війни Ольга Володимирівна самовіддано виконувала свої обов’язки 24/7, організовуючи роботу підрозділу в умовах воєнного стану. 8 липня 2024 року під час ракетного обстрілу Охматдиту вона перебувала на своєму робочому місці та разом з колегами евакуювала дітей з діалізу в укриття. Унаслідок вибуху ракети отримала важкі поранення.

Вікторія Дідовець – медична сестра, яка почала працювати в лікарні у квітні 2013 року у відділенні ортопедії та травматології, а з серпня 2019 року переведена на посаду старшої медичної сестри у відділення інтенсивної та еферентної терапії гострих інтоксикацій. Вікторія Юріївна відома своєю професійністю, людяністю та відповідальністю, користується великим авторитетом серед колег і пацієнтів. 8 липня 2024 року евакуювала дітей з відділення, але в результаті вибуху отримала важкі поранення. Зараз Вікторія проходить складний етап реабілітації.

Світлана Лукʼянчик – лікарка-нефрологиня дитячого відділення інтенсивної та еферентної терапії хронічних інтоксикацій. Працювала в лікарні з 2018 року. У день ворожого обстрілу 8 липня загинула під час евакуації дітей. Світлана Олегівна була висококваліфікованою фахівчинею, відданою своїй справі, людяною та чуйною людиною, яку поважали колеги, пацієнти та їх батьки.Памʼять про Світлану завжди житиме в наших серцях

Ірина Коломієць – лікарка-ендоскопістка, керівниця відділення ендоскопії з функціональним блоком, експертка МОЗ із хірургії, дитячої хірургії, ендоскопії. Має вищу кваліфікаційну категорію. Впроваджує мініінвазивні ендоскопічні втручання у дітей, першою в Україні провела унікальні операції на стравоході та шлунково-кишковому тракті. Ірина Володимирівна — авторка понад 30 наукових праць, активна волонтерка під час повномасштабного вторгнення.

Наталія Ольхович – завідувачка Лабораторії медичної генетики з 2001 року, експертка МОЗ у сфері генетики та рідкісних захворювань. Очолює впровадження розширеного неонатального скринінгу, який стартував у 2022 році. Має понад 100 наукових публікацій, займається високотехнологічною діагностикою та моніторингом лікування орфанних, онкологічних і онкогематологічних захворювань.

Павло Плавський – завідувач відділення дитячої нейрохірургії з 2018 року, лікар із вищою кваліфікаційною категорією. Під його керівництвом відділення стало лідером в Україні за кількістю та якістю проведених операцій, виконуючи понад 2 тисячі складних втручань за 5 років. Павло Миколайович змінив підходи до лікування пухлин головного та спинного мозку, вроджених вад розвитку центральної нервової системи, а також впровадив нові для України нейрохірургічні методики для лікування епілепсії, спастики й краніофаціальних патологій. Є засновником нейроонкологічної та нейроепілептичної групи НДСЛ «Охматдит», а також членом Європейської та Міжнародної асоціацій дитячих нейрохірургів.

Анатолій Тимошенко – лікар-стоматолог-хірург вищої категорії відділення пластично-реконструктивної мікрохірургії. Має 18 наукових праць та 2 винаходи. Бере участь в оперативному лікуванні дітей з вадами розвитку та наслідками ушкоджень щелепно-лицьової ділянки. Анатолій Всеволодович проводить курацію найбільш складних хворих з травматичними ушкодженнями, пухлинами, запальними захворюваннями та вродженими вадами розвитку.

Ганна Бондаренко – завідувачка відділу лабораторного обстеження та контролю якості донорської крові Референс-лабораторії УРЦ з КЛД та метрології. З 2022 року під її керівництвом створено відокремлене відділення трансфузійної імунології, що забезпечує індивідуальний підбір компонентів донорської крові для всіх гемотрансфузій у лікарні. Ганна Вікторівна активно сприяє розвитку кадрової школи з імуногематології та є членом групи експертів МОЗ України з питань служби крові.

Тетяна Триліська – завідувачка Референс-лабораторії з лабораторної діагностики онкогематологічних захворювань УРЦ з КЛД та метрології з 2019 року. Під її керівництвом створено нові діагностичні панелі для гострих лейкемій та алгоритм для моніторингу мінімальної залишкової хвороби. Вона впровадила стандартизований алгоритм визначення стовбурових клітин для супроводу трансплантацій. Під час війни Тетяна Володимирівна організувала цілодобову доставку зразків кісткового мозку з постраждалих областей для своєчасної діагностики, що дало шанс на життя багатьом дітям. За період воєнних дій лабораторія, яку вона очолює, виконала понад 520 тисяч досліджень.

Ми щиро дякуємо нашим спеціалістам за професіоналізм, відданість своїй справі та внесок у розвиток дитячої медицини в Україні. Пишаємося вашими досягненнями!Слава Україні!