23 січня 2019 року о 12:00 у приміщенні Національної дитячої спеціалізованої лікарні «ОХМАТДИТ» МОЗ України відбудеться прес-конференція на тему: “Результати співробітництва НДСЛ “ОХМАТДИТ” у 2018 році із компаніями-донорами, які підтримують лікарню, а також плани співпраці на 2019 рік”. Серед головних новин – отримання медичним закладом сучасного, безпечного та досконало обладнаного власного реанімобіля.
Лікарня «ОХМАТДИТ» має багаторічний досвід (з 1988 року) транспортування новонароджених дітей усіх категорій складності (з важкою дихальною недостатністю, кровотечами, порушеннями серцево-судинної діяльності, з екстримально низькою вагою). Щорічно у відділення неонатального профілю, в тому числі і хірургію новонароджених, з міста Київ транспортується від 600 до 800 дітей та проводилось від 100 до 200 консультацій виїзного характеру. Така потреба буде зберігатися і в наступні роки.
Отримання лікарнею у 2019 нового, сучасного, безпечного та досконало обладнаного реанімобіля дозволить вивести роботу транспортної бригади на новий професійний рівень та дасть можливість використовувати такий технічний потенціал більш широко, організувавши консультативно-діагностичну допомогу та госпіталізацію для відділень інтенсивної терапії дітей старшого віку та токсикологічної служби з міста Київ та визначених регіонів, в тому числі, використовувати автомобіль як елемент «санітарної авіації» супроводжуючи дітей до та з аеропорту.
Відділення інтенсивної терапії дітей старшого віку за рік надає допомогу від 600 до 700 пацієнтам, серед яких до 60% іногородні, в тому числі до 50 дітей переводяться з реанімацій обласних дитячих лікарень. У відділенні інтенсивної та еферентної терапії (токсикології) в 2018 році проліковано майже 1000 дітей, з них 40% іногородні. Близько 60-70 дітей також переводяться з реанімаційних відділень обласних (районних) лікарень. Враховуючи ці статистичні данні, розрахункова потреба в виїздах реанімобіля за межі міста орієнтовно може бути на рівні 100-150 викликів для вище згаданих структурних підрозділів.
Таким чином, таке використання даного реанімобіля зробить його утримання економічно рентабельним, а з медичної точки зору реалізується необхідність мати об’єктивну інформацію про стан пацієнта і приймати оперативно рішення про терміни госпіталізації в спеціалізований заклад, не втрачаючи час на очікування санітарного транспорту іншого підпорядкування, в тому числі приватного.