Перші підсумки роботи відділення трансплантації кісткового мозку та імунотерапії (ТКМ)


Серпень 28 / 2019

Нова команда, сучасні підходи і 14 трансплантацій за рік – так можна коротко підбити перші підсумки роботи відділення трансплантації кісткового мозку та імунотерапії (ТКМ).

Це відділення утворилося рік тому внаслідок реорганізації лікарні. Було багато фейків, тиску і залякувань звільнених співробітників. Але відділення продовжувало працювати безперебійно, нарощувати потужності і підвищувати якість надання допомоги маленьким пацієнтам.


Що змінилось за рік роботи відділення ТКМ:

Сформували нову команду і план навчання медиків на три роки. Вперше план передбачав також розвиток компетенцій медсестер та медбратів. Паралельно фахівці “ОХМАТДИТу” разом з міжнародними експертами аналізували процеси та компетенції в українській лікарні та шляхи їх оптимізації, втілювали зміни, переймали досвід найкращих клінік світу.

Трансплантації проводились у штатному режимі. З вересня 2018 року у відділенні ТКМ провели 14 трансплантацій кісткового мозку. Для порівняння: з 2004 по серпень 2018 року в “ОХМАТДИТі” провели 227 трансплантацій кісткового мозку, тобто у середньому в лікарні проводили 16.2 ТКМ на рік.

Впровадили нові підходи до лікування та реабілітації. Нині покази до проведення трансплантації кісткового мозку встановлені згідно з критеріями Європейського товариства з трансплантації кісткового мозку (EBMT), діє система сучасної реабілітації дітей у ранньому післятрансплантаційному періоді, працює системний підхід у лікуванні хронічної білково-енергетичної недостатності різного ступеня тяжкості.

Результат впровадження нових підходів – це в тому числі і відсоток вдалих трансплантацій. Наразі виживаність пацієнтів після ТКМ становить 92%.

Створили мультидисциплінарну групу спеціалістів, яка консультує регіони, у тому числі – в онлайн режимі.

Забезпечують комфорт дитини у відділенні. Тут діти можуть навчатись за шкільною програмою, а також розважатись – грати у футбол, кататися на велосипеді, ходити у кіно тощо. Адже, як зауважують медики відділення, дитинство повинно тривати, незважаючи на перебування в лікарні та лікувальний процес.

Більше про зміни: https://bit.ly/2L36HAh