Унікальна технологія для дослідження слизової тонкого кишківника: ендоскопісти Охматдиту вперше в Україні використали ендокапсулу для обстеження дитини


Квітень 12 / 2023

Ендоскопія за допомогою капсули — це технологія, яка дозволяє побачити слизову оболонку тонкого кишківника, оскільки іншими методами досліджень побачити її зміни неможливо. Дослідження проводиться за допомогою камери у вигляді маленької капсули. ЇЇ застосування можливо навіть у маленьких дітей (віком від 2 років).

Показанням для дослідження за допомогою ендокапсули є:- шлунково-кишкова кровотеча та анемії нез`ясованої етіології;- підозра на поліпи або новоутворення в тонкій кишці;- судинні мальформації;- підозра на хворобу Крона, коли є прояви хвороби Крона, однак зміни слизової стравоходу, шлунку, ДПК та товстої кишки не виявляються;- коли є клінічні прояви запальних захворювань кишківника, однак ендоскопічно та гістологічно визначається недиференційований коліт.

Для проведення дослідження потрібно підготувати кишківник за допомогою спеціальної дієти і розчинів. Зазвичай пацієнти самостійно ковтають її, як звичайну таблетку, запиваючи ковточком води. У випадках, коли самостійно пацієнт проковтнути капсулу не може, її можна опустити в дванадцятипалу кишку за допомогою ендоскопа, при цьому пацієнт спить під пильним наглядом анестезіологів і не відчуває дискомфорту. Протягом дослідження пацієнт може стрибати, ходити, бігати, сидіти, лежати, грати. Через годину від проковтування капсули, вже можна пити, а через три – їсти. При цьому пацієнт перебуває в стаціонарі під наглядом кваліфікованих лікарів і сестер.

Наш перший пацієнт 12 років, у якого ендоскопічно визначались зміни слизової верхніх та нижніх відділів шлунково-кишкового тракту та дихальних шляхів, що більш характерно для хвороби Крона. Однак, гістологічно чітких даних на користь того чи іншого виду запальних захворювань кишківника не виявлялось.

За допомогою капсули вдалось побачити зміни слизової тонкого кишківника, а саме афти та рубці. Саме дослідження за допомогою ендокапсули допомагає виявити патологію тонкої кишки, в той час, коли іншими методами це зробити не можливо.

Ендокапсули є абсолютно безболісним та безпечним для пацієнта, адже капсула є одноразовою, під час дослідження капсула проходить самостійно шлунково-кишковий тракт і виходить природнім шляхом. В нашій лікарні можливо виконання такого дослідження як діткам, так і дорослим.

Щодо деталей звертайтесь до наших лікарів відділення ендоскопії з функціональним блоком за телефоном 044 2398866, 044 2398867.