Cпеціалісти Охматдиту врятували дитину з Хворобою Гіршпрунга


Серпень 11 / 2022

Тонка кишка була збільшена у 10 разів від вікової норми: спеціалісти Охматдиту врятували дитину з Хворобою Гіршпрунга, яку 12 років до цього лікували як хронічні закрепи.

Хвороба Гіршпрунга — це вроджена вада шлунково-кишкового тракту, вона складна у діагностуванні та потребує обов’язкового хірургічного лікування. 12-річному Миколі поставили правильний діагноз лише зараз спеціалісти Охматдиту. З народження хлопчик страждав на постійні закрепи, що і є основним симптомом хвороби. До НДСЛ «Охматдит» дитина потрапила вже у критичному стані. В нашій лікарні пацієнту діагностували тотальну форму Хвороби Гіршпрунга. Дитині необхідна була термінова операція, аби врятувати життя.

Хвороба Гіршпрунга зустрічається у 1:5000 новонароджених, хлопчики страждають значно частіше за дівчат. Хвороба характеризується відсутністю нервових клітин у ділянці товстої кишки, внаслідок чого м’язи в цій ділянці напружуються і скорочуються, а просвіт кишки звужується. Кал накопичується в ділянці кишки перед звуженням, що призводить до розширення кишки. Тонка кишка дитину була збільшена в 10 разів. Ззовні живіт пацієнта дуже сильно збільшився.

Команда абдомінальних хірургів на чолі з професором Притулою Василем Петровичем провела пацієнту декілька хірургічних втручань. Пацієнту наклали кінцеву тонкокишкову стому, аби кишка скоротилася, та «виключили» всю товсту кишку. Патогістологи Охматдиту за взятою під час операції множинною біопсією товстої кишки підтвердили діагноз тотальної форми хвороби Гіршпрунга. Під час другого втручання видалили всю товсту кишку (тотальна колектомія) та зняли тонкокишкову стому з формуванням складного анастомозу для відновлення прохідності кишківника.

В Україні за рік проводиться приблизно 400 подібних операцій. Майже 300 з них роблять спеціалісти Охматдиту. В нашій лікарні є необхідні технічні можливості та фахові лікарі, які знають специфіку захворювання, особливості передоперційного обстеження, а також післяопераційного ведення. Важливим для проведення подібних втручань є наявність висококваліфікованих спеціалістів та технічне забезпечення відділення реанімації, куди потрапляють такі пацієнти після операції. Все лікування в Охматдиті безкоштовне.

Зараз Микола повернувся до звичайного життя та більше не страждає на закрепи. Дитина не відрізняється з поміж однолітків та має активне дитинство.

Більше фото за посиланням: https://photos.app.goo.gl/d95GqtdC1HFrYjWg8