День передчасно народженої дитини


Листопад 17 / 2021

17 листопада у всьому світі відзначається день передчасно народженої дитини. Кожна 10 дитина у світі — народжується раніше термінів. Щорічно в Україні народжуються понад 20 тисяч “поспішайок”.

Вага недоношених дітей іноді менша за 500 грамів, а їх життя повністю залежить від апаратів. Передчасно народжені дітки дуже слабкі та потребують інтенсивного медичного лікування. Недоношеність — одна з основних причин дитячої смертності у світі

В Охматдиті за життя і здоров’я найменших пацієнтів бореться мультидисциплінарна команда лікарів. Вони докладають усіх зусиль, щоб кожен український малюк з перших секунд життя отримав фахову медичну допомогу світового рівня. Передчасно народжені дітки отримують допомогу у таких спеціалізованих відділеннях нашої лікарні:

  • Відділенні інтенсивного виходжування глибоко недоношених дітей, завідувач —Тетяна Олександрівна Орлова;
  • Відділенні інтенсивної терапії новонароджених дітей, завідувач —Лариса Василівна Ніконова;
  • Відділенні інтенсивного виходжування та ранньої реабілітації дітей з перинатальною патологією, завідувач — Світлана Яківна Старенька Светлана Старенькая;
  • Відділенні хірургії новонароджених, недоношених та дітей грудного віку, завідувач — Ірина Сергіївна Максакова.Цими відділеннями опікується Тетяна Павлівна Іванова — медичний директор з медичних питань НДСЛ «Охматдит». Під її пильним керівництвом медики надають висококваліфіковану допомогу передчасно народженим дітям.

Наші лікарі виходжують немовлят, у яких багато функцій організму ще не зрілі. В перші місяці життя частина передчасно народжених діток стикається з проблемами легеневої, серцево-судинної, нервової та травної систем. Втім нашим медикам вдається виходжувати і «поспішайок» з найважчими патологіями. Більшість передчасно народжених дітей з роками зовсім не відрізняються від своїх однолітків.

Ми боремося за життя та здоров’я кожної дитини так, ніби йдеться про власну малечу. Ці малюки — громадяни України, наше майбутнє та надія. Тому сьогодні у нас є велика місія — допомогти та підтримати їх на шляху до щасливого дитинства.

Дякуємо усім лікарям, хто бере участь у лікуванні передчасно народжених дітей. Дякуємо медикам, хто працює над попередженням проблеми. Бажаємо усім діткам бути здоровими.