Диво, руками наших лікарів!


Березень 25 / 2021

Медики рятують життя. Вони борються вдень і вночі не лише на ниві медицини. 1,5 роки тому лікарі та громадські діячі об’єдналися та ініціювали необхідні законодавчі зміни, щоб врятувати пацієнтів, яким потрібна трансплантація органів.

Завдяки нашим медикам сьогодні 12-річна Настя з Харківщини, оточена іграшками у палаті, дивиться відео на ютубі. На неї чекає виписка та нарешті майже безтурботне дитинство. Саме таке, якого вона ніколи не мала. Від народження дитина мала невиліковне захворювання нирки, останні роки минули в лікарнях — тільки гемодіаліз підтримував життя дівчинки. Тато одразу погодився стати донором, але тоді трансплантація була неможлива через брак потрібного законодавства в Україні.
Команда з 15 медиків працювала разом вперше, та діяла злагоджено як один механізм

11 березня 2021 року їй пересадили нирку від рідного донора. Команда з 15 медиків працювала разом вперше, та діяла злагоджено як один механізм. І ми хочемо вшанувати наших героїв поіменно: хірург-трансплантолог, к.мед.н., доцент Поляков Микола Миколайович, заступник головного лікаря з хірургії НІХТ ім. Шалімова, к.мед.н., Бочарніков Сергій Миколайович, к.мед.н., доцент кафедри дитячої хірургії НМУ ім. Богомольця, Годік Олег Святославович, Недбала Василь Володимирович, Дєгтярьова Дар’я Сергіївна, операційні сестри Власенко Ольга та Швець Ольга, інтерни-хірурги дитячі Мамедов Рашад Васіфович та Чобан Олексій Володимирович, анестезіологи Водяницький Сергій Леонідович, Храпак Максим Олегович, інтерн-анестезіолог Чуєнкова Марія Вікторівна, сестри-анестезістки Пікута Лідія Леонідівна та Леус Ольга Сергіївна.

Вже за півтори після втручання години і тато, і донечка усміхалися по-справжньому щасливо. Для них розпочався абсолютно новий етап життя. Для цієї родини історія з трансплантацією завершена. Для Охматдиту — лише розпочинається. У нас є все необхідне, щоб виконувати як донорський етап, так і безпосередньо трансплантацію. Раніше це було можливо лише за кордоном, а вартість подібної операції там сягає 65 тис.$! Тепер ми можемо проводити пересадки органів тут, в Україні, в найкращій дитячій лікарні країни.І нам не вперше бути тріумфаторами в цій справі.

3 травня 1933 року в Херсоні хірург Юрій Вороний вперше у світі виконав пересадку нирки від померлого донора. Тож сьогодні Охматдит пише нову славетну сторінку в книзі історії української медицини.