Дочка ледь не позбулася ока, а синові розірвало вухо: в Охматдиті лікуються постраждалі з Вишгорода


Грудень 9 / 2022

8-річний Сашко та 12-річна Таня уважно слідкують за повітряними тривогами та при кожній загрозі спускаються в укриття лікарні. 23 листопада в їх дім прилетіла російська ракета, забравши життя 7 сусідів. У цей час вся їх родина також перебувала вдома.

«Все сталося прямо в одну секунду. До нас у квартиру влетів балконний дерев’яний блок. Ударною хвилею мене скинуло з дивана, а над дітьми, які сиділи подалі від вікна, нависла віконна рама, дивом їх не накривши. А ось чоловікові бетонний блок “проїхався” по ногах»,– згадує мати Наталя.

Жінка на якийсь час втратила свідомість, вона отямилась, коли почула запах гарі — сусідній під’їзд почав горіти. Її чоловік на перебитих ногах зміг розгребти завали та вибити двері квартири. Далі він втратив свідомість. Дітей з під’їзду допоміг винести незнайомець, який кинувся на допомогу постраждалим. Після виписки Сашко і Таня сплетуть для свого героя патріотичні браслети, щоб віддячити за допомогу.

Спочатку дітей відвезли у Вишгородську лікарню, де надали першу медичну допомогу, потім — в Охматдит. Тут їх оглянули хірурги приймального відділення, офтальмологи, отоларингологи, діагности, дітям провели КТ обстеження. У Наталі була сильна контузія, Сашку зробили операцію та витягли осколки з обличчя, зашили розірване вухо. Найбільше постраждала 12-річна Таня, яка отримала глибокі поранення обличчя.

«У дівчини ураження м’яких тканин обличчя, постраждала скронева зона. Дитині дуже пощастило, що осколки дивом не травмували очне яблуко, попри те, що 2 осколки ввійшли між стінкою орбіти і очним яблуком. Спеціалісти Охматдиту провели операцію дівчині та зберегли зір дитині»,— розповідає завідувачка відділення гнійної хірургії Надія Павлівна Кисіль.

Перші два дні діти не говорили про те, що сталося. Замість цього вони передавали один одному записки на папері. З постраждалими займається психолог, вже зараз діти активно спілкуються та мають позитивний настрій і багато планів на майбутнє. Перше до чого хочуть повернутися, так це до занять з карате. Уся їх родина займається цим видом спорту. Діти вже неодноразово були переможцями всеукраїнських змагань. Купа їх медалей так і лишилася висіти на стіні в їх кімнаті, попри вибухову хвилю.

Тетяна Бундзило

Більше фото за посиланням: https://photos.app.goo.gl/8b2wJjgyuDjipuPg7