Друга трансплантація нирки від посмертного донора в Охматдиті


Липень 2 / 2021

15-річна Настя лягала на операційний стіл з усмішкою крізь сльози. Вона лиш промовила: «Я досі не можу в це повірити».

Історія Насті схожа на історії інших дітей з нирковою недостатністю.Про патологію дівчинка дізналася, коли їй було 9. Декілька спроб хірургічної корекції виявилися невдалими. В 11-річному віці Настю у важкому стані госпіталізували до Черкаської обласної лікарні. У лютому 2019 дівчинка опинилася у відділенні інтенсивної та еферентної терапії хронічних інтоксикацій НДСЛ «Охматдит». Нирки перестали працювати. Відтоді 2 роки вона фактично прожила у нашій лікарні, прив’язана до гемодіалізу.

Відтепер 30 червня для Насті — другий день народження. В цей день у НДСЛ «Охматдит» відбулася четверта трансплантація нирки, яка одночасно була другою від посмертного донора. З Полтави бригада Національний Інститут хірургії та трансплантології імені О.О.Шалімова привезла донорську нирку, дякуємо нашим колегам. Програма ЄДІСТ визначила: Настя є найкращим кандидатом для трансплантації. Декілька необхідних аналізів підтвердили: дівчинка з ниркою сумісні. І ось настала мить омріяної трансплантації.

Зараз дівчинка перебуває у відділенні інтенсивної терапії. Тепер у Насті є нирка. І вона працює.

За час перебування в лікарні дівчинка подружилася з багатьма дітьми, у яких також відмовили нирки. Вони також чекають на такий шанс, який отримала Настя. Діти намалювали для дівчинки листівку з побажаннями — тепер вона висить у Настиній палаті.

Безмежна шана родичам донора, які в момент своєї болісної втрати прийняли рішення врятувати життя дитини. Світла пам’ять донору. Хвала ще одному врятованому життю!

І звичайно дякуємо команді медиків Охматдиту, які брали участь у трансплантації.

  • Годік О.С. – трансплантолог, лікар-хірург дитячий відділення ургентної хірургії, доцент кафедри дитячої хірургії НМУ ім.А.Богомольця;
  • Недбала В.В. – лікар-хірург ургентного відділення;
  • Дегтярьова Д. С. – аспірант кафедри дитячої хірургії;
  • Власенко О.С. – операційна медична сестра;
  • Швец О.О. – операційна медична сестра;
  • Храпак М.О. – лікар-анестезіолог;
  • Пікута Л.Л. – сестра-анестезистка;
  • Апалькова В.А. – лікар відділення хронічних інтоксикацій;
  • Леус О. С. медсестра-анестезистка.