8 квітня – Міжнародний день нейрохірурга!


Квітень 8 / 2020

Вітаємо команду нейрохірургів НДСЛ «ОХМАТДИТ» з професійним святом! Бажаємо успіхів, натхнення та міцного здоров’я! Дякуємо за порятунок дитячих життів! Пишаємось вами!

Відділення дитячої нейрохірургії НДСЛ «ОХМАТДИТ» надає високоспеціалізовану медичну допомогу дітям з нейрохірургічною патологією. Наші спеціалісти проводять найскладніші операції на найновітнішому обладнанні з використанням найсучасніших методик.

В цей день, 8 квітня 1869 року, народився Харві Вільямс Кушинг – основоположник сучасної нейрохірургії та видатніший нейрохірург в світовій історії. Тому нейрохірурги світу відзначають свій професійний день саме сьогодні. Кушинга вважають батьком сучасної нейрохірургії, піонером хірургії мозку. Саме він довів право на існування внутрішньочерепної хірургії як окремої медичної спеціальності. Головним досягненням його медичної кар’єри стала демонстрація всьому світу і медичної громадськості можливості оперативного лікування пухлин мозку.

Раніше, до Кушинга, спроби такого втручання неминуче приводили до смерті пацієнта. Його роботи з лікування пухлин гіпофіза (1912), мосто-мозочкового кута (1917) і внутрішньочерепних менінгіом (1938) стали класичними і для сучасних нейрохірургів.

Запропоновані Кушингом вакуумний аспіратор, промивання рани в ході операції фізіологічним розчином, ватяні смужки для захисту мозку і багато інших інновацій і сьогодні використовуються в ході нейрохірургічних втручань.