Другий день народження Назара та великий крок для України


Квітень 2 / 2021

Вчора в одного маленького хлопчика сталося справжнє свято у стінах НДСЛ Охматдит. 2-річний джентльмен у краватці та жилеті отримав торт та кульки, гасав коридорами лікарні та багато сміявся. Свято маленького Назарчика — ще й свято всіх лікарів та активістів, видатний день для всієї країни, адже він став першим, кому в Україні зробили пересадку кісткового мозку від неродинного донора.

Для того, щоб зробити це диво для Назара, близько півтора року працювала велетенська команда людей: завідуючий відділення ТКМ НДСЛ Охматдит Oleksandr Lysytsia, Roman Kuts з Український реєстр донорів кісткового мозку, Оксана Дмитрієва – Заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань здоров’я нації, Iryna Zaslavets, голова ГО IDonor: Всеукраїнська платформа донорства, благодійний фонд Таблеточки, який допоміг з закупівлею ліків, Дмитро Коваль – генеральний директор Українського центру трансплант-координації, компанія DHL та її представник Vadim Sidoruk. А також Центр служби крові Охматдиту та професійний супровід лабораторної служби лікарні, лікарі-консультанти, анестезіологи, неврологи, імунолог Анна Гільфанова та багато інших.

Рік тому 19-річний хлопець з Німеччини став донором для Назара. У розпал локдаунів попри закриті кордони цінний вантаж довезли в Україну. Всупереч всім обставинам перша успішна трансплантація неродинного донора відбулася. За рік в Україні провели вже 6 трансплантацій від неродинних донорів. Всі — руками наших лікарів українським дітям в стінах НДСЛ Охматдит.

Рік тому за послуги за отримання клітин сплатили двоє благодійників: Артем Дубнов та Оксана Дмитрієва. Тепер це відбувається коштом держави. В Україні неродинних трансплантацій щороку потребують 100-150 дітей. Нарешті в нас є шанс всіх їх лікувати в України, а не збирати кошти на лікування закордоном. Охматдит не планує зупинятися, а хоче лише нарощувати темпи та стати флагманом трансплантології в Україні. Вчора ми побачили перший результат. Усміхнений Назарчик відсвяткував свій другий день народження. Ще 5 дітей також мають в календарі таке свято. Наша мета, щоб кожна українська дитина отримала необхідну трансплантацію в Україні. Подумки задуваємо свічку на торті з цим бажанням.

Окрема подяка: Vasyl Strilka, Ihor Ivaschenko, Ірина Садов’як, Оксана Сухорукова, Svetlana Tykhonenko, Serhiy Kubay, Tetiana Milano, юрій кітчак та кожному, хто доклав зусиль, щоб все це стало реальністю!