Дух меценатства та рішучості, пронесений крізь століття


Жовтень 26 / 2021

Так можна коротко описати історію Охматдиту. Вперше лікарня відкрила свої двері у 1893 році. Тоді пацієнтами медзакладу були не діти, а робітники, які з’їжджалися до Києва через будівельний бум. Їх кількість постійно зростала. На одне місце в лікарнях Києва претендували 255 людей.

На допомогу у боротьбі з хворобами прийшли меценати. Лікарню збудували на кошти цукрозаводчиків. Перший корпус був на 50 місць. Лікували тут безкоштовно. У період радянської влади заклад отримав назву Охматдит, що означає «охорона материнства та дитинства».

Нині у дворі Охматдиту стоїть пам’ятник Ніколі Артемовичу Терещенку, головному меценату і благодійнику лікарні. Він витратив лише на будівництво установи 137 тисяч рублів, а згодом заснував фонд імені своєї дружини, що надавав матеріальну допомогу пацієнтам після виписки. Донині Охматдит не втрачає імпульс доброти та суспільної користі, закладений його творцями. Зараз це найсучасніша та найбільша дитяча лікарня України, де щороку лікують понад 20 000 дітей.Історія про те, як відбувалося будівництво лікарні у відео Телеканал Дом.