Ендоскопісти Охматдиту видаляють у дітей величезні поліпи, які викликають кровотечі та болі у шлунку, без розрізів — ендоскопічно


Травень 10 / 2022

Поліп — це утворення слизової різного походження, яке виступає в порожнину стравоходу, шлунку, тонкої або товстої кишки.

Поліпи шлунково-кишкового тракту є однією з найбільш поширених причин кровотечі з нижніх відділів шлунково-кишкового тракту у дітей. Найгіршим ускладненням є те, що з часом поліпи можуть ставати злоякісними та перетворюватись на колоректальний рак.

Поліпи тонкої кишки можуть призводити до інвагінації та відкритої операції в ургентному порядку. Гігантські поліпи товстої кишки можуть бути причиною закрепів, часткової кишкової непрохідності. Найчастіше діти з таким діагнозом поступають в лікарню з кровотечами, болями у шлунку, низьким гемоглобіном. Саме через ці причини всі поліпи мають бути вчасно діагностовані та видалені.

Команда ендоскопістів Охматдиту має великий досвід видалення поліпів дітям без розрізів — ендоскопічно. Наші спеціалісти працюють з пацієнтами і з одиничними поліпами, і з тими, що мають тотальний поліпоз. Завідувачка відділення ендоскопії НДСЛ «Охматдит» Дар’я Вороняк Dariia Voroniak розповідає, що найдовше втручання з видалення поліпів тривало 5 годин. Тоді лікарям вдалося видалити величезний поліп, діаметром 10 сантиметрів. Пацієнту було лише 3 роки.

В ендоскопічному відділенні НДСЛ «Охматдит» є всі можливості для діагностики та ендоскопічного видалення поліпів шлунково-кишкового тракту у дітей: надсучасне ендоскопічне обладнання та висококваліфіковані лікарі з великим досвідом. У відділенні наявні спеціальні дитячі ендоскопи, найновіші в Україні, що дозволяють виконувати колоноскопії та видаляти поліпи навіть дітям до 1 року. Також з повноцінним запуском Нового корпусу з’явилось сучасне обладнання для ентероскопії, яке дозволяє ендоскопічно видаляти поліпи не тільки зі шлунку та товстої кишки, а й із тонкої.

Щорічно подібне ендоскопічне лікування в Охматдиті проходять приблизно 40 дітей. Деякі з них потребують декількох етапних операцій, лікарі нараховують у них сотні поліпів. Такі втручання проходять під наркозом, а пацієнти перебувають у відділення ургентної хірургії Охматдиту. Тотальні поліпози є генетичними захворюваннями. Більшість поодиноких поліпів є вродженими. Найменшому пацієнту, якому видаляли поліп в Охматдиті, було 10 місяців.