Французькі хірурги тиждень проводили операції разом зі спеціалістами Охматдиту в рамках міжнародної медичної співпраці


Липень 2 / 2024

Нещодавно до нашої лікарні завітали видатні французькі хірурги – професори Роман Хонсарі та П’єр Корр.

Roman H. Khonsari (Роман Хонсарі) – черепно-щелепно-лицевий і реконструктивний хірург французької дитячої клініки Парижу Necker-Infants Malades (Hôpital Necker-Enfants malades), професор медичного факультету Паризького університету.

Pierre Corre (Пʼєр Корр) – професор відділення щелепно-лицевої хірургії та стоматології Нантського університету Centre Hospitalier Universitaire de Nantes (Франція). Краніофаціальний хірург, фахівець з розщілин губи і піднебіння, ортогнатичний хірург.

Протягом тижня спеціалісти Охматдиту разом з французькими професорами рятували життя дітей. Разом вони провели 7 операцій в нашій лікарні. Зокрема щелепно-лицеві та краніофаціальні операції, що допомагають пацієнтам із важкими патологіями обличчя і черепа. Однією з таких операцій була повторна операція хлопчику Тимуру, 4-річному пацієнту з синдромом Аперта, якому в березні вперше в Україні в нашій лікарні було проведено надскладну операцію методом лобно-лицевого висування моноблоком. Цього разу видаляли дистрактори. Сьогодні дитину виписують додому.

«Подібні операції необхідно виконувати поетапно. Перший етап ми здійснили у березні, а тепер провели другий етап з видалення дистракторів. Десь у віці восьми років хлопчику знадобиться чергова операція. Такі патології потребують кількох втручань впродовж життя, поки росте череп і дитина», – зазначає професор Роман Хонсарі.

Серед інших пацієнтів була восьмимісячна Стефанія, якій провели операцію з усунення вродженої вади – розщелини губи. Крім того, було проведено надскладну краніофаціальну операцію дівчинці, яка потребувала пластики черепа й обличчя. Французькі хірурги разом із нашими нейрохірургами, щелепно-лицевими хірургами, отоларингологами, анестезіологічною бригадою, медичними сестрами, спеціалістами кафедри щелепно-лицевої хірургії НМУ ім. О.О. Богомольця Кафедра ЩЛХ та іншими спеціалістами спільно працювали над цими складними випадками.

Також професори провели ряд навчальних лекцій та майстер-класи.

Завдяки медичному партнерству Охматдит має змогу співпрацювати з іноземними лікарями та проводити унікальні операції, що дозволяє обмінюватися знаннями та досвідом. Під час нещодавньої конференції з міжнародного медичного партнерства НДСЛ «Охматдит» підписав ще один меморандум — з дитячою лікарнею Франції (Париж) Necker-Enfants Malades Hospital.

«Розвиток міжнародного медичного партнерства дуже важливий для нас. За останні два роки ми підписали численні меморандуми з міжнародними клініками, що сприяє підвищенню якості медичних послуг в Україні. Ми вдячні нашим іноземним гостям за їх підтримку та готовність обмінюватись досвідом», – зазначає генеральний директор НДСЛ «Охматдит» Володимир Жовнір.

Олег Голубченко Oleh Holubchenko — щелепно-лицевий хірург Охматдиту додає: «Співпраця з такими висококваліфікованими фахівцями, як професори Хонсарі та Корр, є важливим кроком у розвитку української медицини. Ми завчасно підібрали складні та унікальні випадки для спільних операцій. Впевнений, що об’єднання знань, навичок та досвіду допомагає покращити якість життя наших пацієнтів».

Іноземні колеги високо оцінили професіоналізм українських лікарів та вже планують свої наступні візити для сумісної роботи. Міжнародна медична співпраця дозволяє нам відкривати нові горизонти в лікуванні складних випадків та покращувати якість життя наших дітей.

Дякуємо всім залученим відділенням, кафедрі щелепно-лицевої хірургії та сучасних стоматологічних технологій Інституту післядипломної освіти НМУ ім. О.О. Богомольця та адміністрації Охматдиту за підтримку цього важливого партнерства. Ми сподіваємося на подальшу плідну співпрацю, яка сприятиме розвитку української медицини та покращенню якості медичних послуг для наших дітей

Міжнародне медичне партнерство — це ініціатива першої леді України Олена Зеленська, започаткована на Третьому саміті перших леді та джентльменів Summit of First Ladies and Gentlemen продовжує зміцнювати міжнародні зв’язки у медичній сфері та ми пишаємось розвивати даний напрямок.

Більше фото за посиланням: https://photos.app.goo.gl/xZiTYpfNpiGbPpj19
Фотограф Alena Novgorodtseva