Вперше в Охматдиті відбулась трансплантація нирки від посмертного донора


Квітень 24 / 2021

Як тісно можуть бути пов’язані людські долі… Вчора від обширного інсульту в Запоріжжі померла 41-річна жінка.

А далі…

…Менш ніж за годину літак Національна гвардія України Ан-26 готовий до вильоту.
….Команда лікарів Охматдиту вирушає до Запоріжжя.
…Там із супроводом Патрульна поліція України перевозять важливий багаж до аеропорту. Літак Нацгвардії мчить назад до столиці. Дякуємо Антону Геращенко та МВС України за оперативну допомогу в організації процесу.

Все тому, що чоловік загиблої дав згоду на те, щоб дружина стала донором нирок та печінки. Так одне трагічно перерване життя дало надію для трьох інших. 11-річний Богдан останні 2 роки жив у НДСЛ Охматдит — через відмову нирок він потребує гемодіалізу кілька разів на тиждень. Рідні не підійшли в ролі донора, тому хлопчик жив у лікарні й чекав. На лікуванні переважно він був сам: в родині четверо діток, і батьки не могли покинути все й постійно бути поруч з Богданом. Сьогодні під ранок бокс із ниркою донорки із Запоріжжя був в Охматдиті, і тест показав: нирка на 100% підходить для Богдана. Зеленоокий хлопчик прокинувся, звично заправив ліжко, почистив зуби, помахав своїм сусідам по палаті та пішов в операційну. На дверях — табличка «Вхід заборонено. Іде трансплантація».

За 2 години втомлені лікарі вперше за день щасливо й полегшено усміхнулися: пересаджена нирка запрацювала. Решта 29 дітей, які з відмовою нирок перебувають в Охматдиті, все ще чекають свого щасливого дня. А сьогодні його дочекався Богдан та його родина. Хлопчик вже планує, як поїде додому до братика та сестричок, як гратиметься з улюбленим котиком і як стане поліцейським, коли виросте. Його мрії суджено було здійснитися. І навіть не одній — за тиждень до хлопчика приїдуть в гості київські патрульні, але це поки що секрет.

Наша глибока пошана донорці та її родині, які врятували три людських життя.Наша вдячність лікарям, які не спали всю ніч, щоб забрати орган та здійснити пересадку. В першому коментарі поіменний список наших лікарів!

Подяка керівництву Охматдиту за організацію процесу. Також наша подяка Український центр трансплант-координації та журналістці Ірині Заславець, яка була поруч з нашою командою.Разом ми здатні на надзвичайні хепі-енди.