Історія передчасно народженого Артура: як спеціалісти Охматдиту допомогли новонародженій дитині


Грудень 13 / 2023

Маленький Артурчик потрапив до Охматдиту на сьомий день свого життя. Хлопчик народився передчасно та опинився у відділенні інтенсивної терапії новонароджених. Після того, як стан немовляти стабілізували у пологовому будинку, його транспортували до нашого медзакладу для подальшого лікування.

Артур знаходився у відділенні інтенсивного виходжування глибоко недоношених дітей. Тут допомогу пацієнтам надають досвідчені працівники з мультидисциплінарної команди.

В Охматдиті дитині провели комплексне обстеження, ультразвукову діагностику, рентгенографію, комплексний нейромоніторинг тощо. Завдяки цьому хлопчику було діагностовано судомний синдром та призначена терапія. За даними ультразвукового обстеження в Артурчика виявили двосторонній крововилив у наднирники. Все це потребувало відповідного лікування та спостереження.

Також у хлопчика розвинулись дихальні розлади, що вимагало протекції дихання у вигляді неінвазивної респіраторної підтримки. Окрім цього, в Артура було порушення ентерального харчування. Через що йому забезпечили парентеральне – тобто збалансоване внутрішньовенне введення розчинів амінокислот, жирів та вуглеводів.«Через 2 тижні лікування стан дитини суттєво покращився. Зменшились крововиливи, нормалізувався тиск, відмінена гормональна терапія. Хлопчик перейшов від годування через зонд до самостійного», – розповідає Тетяна Орлова, завідувачка відділення інтенсивного виходжування глибоко недоношених дітей.

Світлана, мама Артурчика, хворіє на цукровий діабет. Раніше таким жінкам не рекомендували виношувати і народжувати дітей через високий ризик ускладнень. Проте сучасна медицина дає можливість діагностувати та ефективно лікувати захворювання, дозволяючи жінці народити здорового малюка.«Я дуже дякую за те, що є таке місце, як наше відділення в Охматдиті. Тут всі по-справжньому професійні, люблячі та турботливі. Через важкий фізичний стан після пологів мені було дуже складно носити дитину, годувати її. Але з усім мені допомогали медсестри та лікарі», – із вдячністю говорить мама Артурчика.

Дуже важливо вчасно та якісно надати допомогу дитині на етапі пологового будинку. Адже це безпосередньо впливає на подальше спеціалізоване лікування малюка. Дякуємо всім медичним працівникам, які піклуються про немовлят та роблять все можливе для збереження їхнього життя та здоров‘я.