Казкові звірі з робіт Марії Примаченко оселилися в Охматдиті


Березень 8 / 2023

Учора, 7 березня, в найбільшій дитячій лікарні України презентували перший стінопис з картиною культової української мисткині Марії Примаченко. «Жовтий тапір» вже гуляє стіною 15 корпусу Охматдиту.

Появу казкових звірів підтримали психологи дитячої лікарні. «Ми завжди були націлені на хороший результат лікування. Він неможливий, якщо не підходити до дитини комплексно. Лікуватися має не тільки тіло, а й душа. Наразі ми робимо з Охматдиту не просто лікарню, а місце, що надає надію на одужання: моральне, психологічне та тілесне. Ми розглядаємо лікарню як поєднання високих медичних технологій, митців, лікарів-фахівців, журналістів — усієї спільноти, зацікавленої у гарному майбутньому країни», — пояснює генеральний директор Охматдиту Володимир Жовнір.

Мурали з сюжетами Марії Примаченко покликані змінити уявлення про дитячу лікарню як про «обитель туги й тривоги». Наступним буде мурал-триптих на 16 корпусі. У співпраці Охматдиту з Фондом Родини Марії Примаченко заплановано ще 4 стінописи. Так корпуси найбільшої дитячої лікарні перетворяться на «галерею сучасного українського мистецтва просто неба».

Роботи Марії Примаченко обрали невипадково, пояснює правнучка художниці та керівниця Maria Prymachenko Family Foundation Анастасія Примаченко. «Марія взагалі лікувалася своїм мистецтвом, бо хворіла на поліомієліт. Це ставало для неї навіть панацеєю», — підкреслила Анастасія. Тож мистецтво, що лікувало талановиту мисткиню, тепер зцілюватиме душі дітей.

Голова громадської організації Shum.Rave Євген Скрипник розповів, що колаж на презентованому муралі виконала агенція Creative Beast Studio. 25 лютого 2022 року окупаційні війська росії зруйнували історико-краєзнавчий музей у смт Іванків на Київщині, де зберігалися картини Марії Примаченко. Відтоді активісти запустили кампанію Ukrainian Beasts: збирають кошти на створення муралів на стінах Охматдиту, також планують відкрити мистецьку резиденцію та музей у селі Болотня, домівці Марії Примаченко.

Євген Скрипник каже: «Цим проєктом ми хотіли показати, що жодна ракета, жодний російський солдат, зруйнувавши нашу спадщину чи окупувавши її, не зможе знищити нас як націю».Завершили презентацію проєкту невеличким концертом: для дітей виступили гурт Our Atlantic

Більше фото як створювали мурал: https://drive.google.com/…/1WNLuqW33UdIqJzjkdgNn…

Фото з презентації проєкту: https://photos.app.goo.gl/FLcp9vRjyy5o45MR7

Дякуємо кожному, хто допомагає створювати чарівний світ на території нашої лікарні!