Коли для порятунку лишається останній шанс: як в Охматдиті роблять кісткові пластики при Саркомі Юінга та рятують дітей з раком кісток


Січень 19 / 2022

Тринадцятирічний Андрій мужній не по роках. За останній час він переніс 7 курсів хіміотерапії, пройшов курси променевої терапії — та в боротьбі з раком кісток все виявилося марним.

Хлопчику намагалися допомогти в житомирській лікарні, далі він потрапив до Інституту раку. Коли шансів на одужання майже не лишилося, за пацієнта взялися лікарі Охматдиту.

Спільна робота завідувача відділення пластично-реконструктивної мікрохірургії Охматдиту Фідельського Володимира Васильовича та дитячого онкохірурга Київського міського клінічного онкологічного центру Кобись Вадима Леонідовича врятувала не одного пацієнта з діагнозом Саркома Юінга. Андрій — один з них. Хлопчику видалили саркому Юінга з п’яткової кістки та зробили кісткову пластика васуляризованим аутотрансплантатом з правої малогомілкової кістки.

Злоякісна пухлина вразила п’яткову кістку хлопчика та майже знищила її. Аби врятувати п’яту Андрія та не ставити дитині пожиттєвий протез, команда лікарів зробила кісткову пластику. Для цього хірурги прибрали всю вражену частину п‘яти та пастеризували кістку. Далі взяли для пересадки малогомілкову кістку на судинній ніжці та приживили її у п’яту, аби сформувати повноцінну кістку. Унікальна операція тривала 6 годин.

Це рідкісне хірургічне втручання не проводять в інших лікарнях України. Втім саме кісткова пластика здатна подолати рак кісток, коли хіміотерапія безсильна. На хлопчика ще чекає довге відновлення, поки пересаджена кістка сформує повноцінну п’яту. Втім, найскладніше вже позаду.

Ми бажаємо здоров’я нашому пацієнту та щастя його родині. Дякуємо відділенню пластично-реконструктивної мікрохірургії, його завідувачу Фідельському Володимиру Васильовичу та його професійній команді. Дякуємо онкохірургу Кобисю Вадиму Леонідовичу. Дякуємо анестезіологам, анестезисткам, медсестрам та усім медичним співробітникам, які були долучені до оперативного втручання та до виходжування пацієнта. Ваша робота дарує шанс на здорове життя.