Коли є лише один шанс на життя: в Охматдиті врятували новонароджену дівчинку з рідкісною грижею


Листопад 23 / 2021

Віолеті сьогодні виповнилося 2 місяці — тепер вона нарешті готова їхати додому. Лікарі Охматдиту познайомились з дівчинкою задовго до її народження — на перинатальному консиліумі. Ще в утробі матері у дитини виявили рідкісну патологію — мозкову килу (мієломенінгоцеле).

Четверта вагітність мами дівчинки — Світлани проходила під пильним наглядом медиків. Жінка розповідає, що були люди, які радили їй перервати вагітність, але попри страшні прогнози та з підтримкою лікарів, вона вирішила народжувати. Кесарів розтин Світлані робили у Києві, аби лікарі Охматдиту одразу змогли врятувати дитину. При народженні мозкова грижа була розміром з голівку немовля. На другий день життя дівчинці видалили грижу наші спеціалісти.

Завідувач відділення дитячої нейрохірургії Павло Плавський розповідає: «Розмір грижі був гігантський. Але постраждала дуже мала частина мозку. За два місяці дівчинці зробили три операції. Ми провели видалення кили, багаторівневу пластику твердої мозкової оболонки та шунтування. Зараз в дитини хороший тиск, збережений мозок, немає судом, збережені рухи, вона фіксує погляд — ми даємо гарні прогнози».

Це унікальний випадок для української медицини. Діток з мозковими килами такого розміру вдається врятувати дуже рідко. «Якщо цю ваду не помітили вчасно, то історія мала б поганий кінець і для матері й для дитини. Втім зараз ми маємо унікальний випадок, де застосувався комплексний підхід усіх медичних служб. Результат — жива дитина, що має усі шанси на здорове життя», — розповідає генеральний директор НДСЛ «Охматдит» Володимир Жовнір.

Над клінічним випадком в Охматдиті працювала міждисциплінарна команда лікарів. Дівчинка два місяці перебувала у відділенні інтенсивного виходжування та ранньої реабілітації, яким завідує Світлана Яківна Старенька. Лікуючий лікар Беленчук Людмила Аникіївна постійно наглядала за складною пацієнткою. Дякуємо акушер-гінекологам, неонатальним хірургам, реаніматологам, анестезіологам, нейрохірургам, педіатрам, медсестрам, всьому медичному персоналу лікарні, благодійникам, які підтримували родину дівчинки. Завдяки вашим зусиллям дитина має шанс на здорове життя! Також хочемо подякувати за підтримку та багаторічну дружбу Всеукраїнська благодійна організація “Мама і немовля”.

Попереду на Віолету ще чекає низка операцій. Лікарі Охматдиту будуть спостерігати дитину і надалі. Втім найстрашніше вже позаду. Зараз дівчинка прямує додому, там на маму з сестрою зачекалися ще троє діток.

Більше деталей про випадок у сюжеті ТСН.