Лікарі Охматдиту витягли зі стравоходу підлітка 19-сантиметрову зубну щітку


Грудень 8 / 2021

За 2021 рік в лікарні зафіксували вже 3 випадки проковтування зубної щітки дівчатами-підлітками, які таким чином намагалися викликати блювання після їжі. Через бажання зберегти фігуру і не погладшати всі вони в підсумку стали пацієнтами відділення діагностики.

«Усі три випадки з зубними щітками стосуються дівчаток від 15 до 17 років, які намагалися таким чином викликати блювання після їжі. Як ви розумієте, тут йдеться про харчовий розлад під назвою булімія», — розповіла завідувачка відділення діагностики Дарія Вороняк. Дістати предмети такої довжини неймовірно складно. Адже спершу потрібно схопити їх спеціальним ендоскопічним пристосуванням з петлею на кінці. Треба враховувати, що гладка пластмасова щітка, постійно зісковзує. Схопивши, її слід розвернути таким чином, щоб вона знову увійшла в стравохід. Однак і тут існує високий ступінь небезпеки пошкодження стінок органу.

Діставали 19-сантиметрову щітку з дівчинки ендоскопічно під загальним наркозом. Над цим випадком працювала команда з висококваліфікованих фахівців ендоскопістів, торакальних хірургів та анестезіологів. Попри всі технічні складнощі, щітка була успішно захоплена та видалена.

Дякуємо за командну роботу завідувачці відділення діагностики Dariia Voroniak, лікарю-ендоскопісту Ирина Коломоец, торакальному хірургу Ванді Малінецькій, лікарю-анестезіологу Христина Корвач, анестезисті Анастасії Зубрицькій, медичним сестрам Юлії Мирошник, Світлані Бугровій, Катерина Омельченко, Валентині Мацкевич, Анні Дикій.

Лікарі Охматдиту закликають батьків у жодному разі не намагатися діставати проковтнуті дітьми предмети самостійно. Слід одразу звертатися за медичною допомогою.

Деталі про випадок у статті Факти та у сюжеті ТСН.