Лікарі Охматдиту врятували хлопчика після збиття потягом


Грудень 11 / 2023

На початку листопада в Київській області трапився нещасний випадок – хлопчика збив потяг. Свідки одразу викликали карету швидкої допомоги, яка доставила дитину у відділення екстреної медичної допомоги НДСЛ «Охматдит».

Хлопець поступив до лікарні у важкому стані з підозрою на закриту черепно-мозкову травму, закриту травму грудної порожнини, живота, тазу та перелом кісток тазу, невропатією стегнового нерва зліва. Персонал почав надавати невідкладну допомогу в протишоковій палаті. Після стабілізації стану була проведена первинна хірургічна обробка глибокої рани стегна та встановлений активний дренаж.

Додаткові методи обстеження підтвердили уламковий перелом тазу, тому було прийняте рішення про проведення невідкладного оперативного втручання в обсязі накладання апарату зовнішньої фіксації на таз.

Після операції дитину перевели у відділення реанімації, де вона перебувала протягом 7 днів. За цей час було проведено декілька послідовних переливань компонентів крові, адекватна інфузійна та знеболююча терапія.

На 7 день хлопчика перевели у відділення ортопедії та травматології, де готували до другого оперативного втручання – відкритої репозиції перелому кісток таза з внутрішньою фіксацією переднього та заднього сегментів.

Операція проводилась під наркозом та була повʼязана з високим ступенем складності через анатомічні особливості даної ділянки, безпосередню близькість області роботи хірургів до органів порожнини малого тазу, судин та нервів. Саме тому до втручання, окрім ортопедів, був залучений завідувач відділення ургетної хірургії Роман Жежера. Мультидисциплінарною бригадою було виконано відкриту репозицію та металоостеосинтез передніх відділів тазу та малоінвазивний остеосинтез крижі.

Наразі пацієнт проходить лікування та реабілітацію у відділенні ортопедії та травматології. Після другої операції прояви невропатії стегнового нерва зменшились, він може сідати в ліжку та вже почав ходити на милицях. Дякуємо всій команді лікарні, яка була долучена до лікування хлопця, за старанну та важку роботу!