Майстер-клас по ультразвуковій діагностиці суглобів у пацієнтів з гемофілією


Травень 3 / 2019

24-25 квітня 2019 року Асоціація радіологів Украіни разом із Центром патології гемостазу НДСЛ «ОХМАТДИТ» МОЗ України, організували майстер-клас по ультразвуковій діагностиці суглобів у пацієнтів з гемофілією.

Майстер-клас проводив Карло Мартінолі, професор кафедри радіології Університета Генуї, Італія, який є експертом Міжнародної дослідницької групи з профілактики гемофільної артропатії Генуї. Саме Карло Мартінолі розробив систему ранньої діагностики пошкодження суглобіву пацієнтів з гемофілією за допомогою ультразвукової системи HEAD-US, яка в даний час є стандартом для виявлення ураження суглобів у пацієнтів з гемофілією, в тому числі при субклінічному перебігу хвороби, та впливу на варіанти лікування, ґрунтуючись на результатах дослідження.

В майстер-класі прийняли участь лікарі-спеціалісти з ультразвукової діагностики з різних регіонів України, лікарі-гематологи київської обласної клінічної лікарні і Центру патології гемостазу, а також лікарі-травматологи відділення ортопедії та травматології НДСЛ «Охматдит» МОЗ України, які забезпечують хірургічне лікування таких хворих.

В рамках майстер-класу професор К. Мартінолі продемонстрував можливості ультразвукової діагностики при різних ступенях ураження суглобів, що дозволять лікарям надавати рекомендації щодо подальшого спостереження та реабілітації таких пацієнтів.

Застосування протоколу HEAD-US в клінічній практиці лікарів дає можливість удосконалити діагностику ранніх форм ураження суглобів дітям, хворим на гемофілію, зменшити прояви інвалідізації, а в подальшій перспективі, взагалі дасть можливість попереджати розвиток незворотних ушкоджень.

Майстер класс проведений за підтримки компанії Pfizer.