Машина збила 13-річного хлопця на велосипеді: в Охматдиті врятували життя підлітку та продовжують боротися за його здоров’я


Липень 7 / 2023

Трагедія сталася 11 червня у Києві. Слава з другом їхали на велосипедах у парк, а коли переїжджали пішохідний перехід на зелене світло, легкова машина виїхала на червоне та збила підлітка. Слава перелетів через авто та отримав страшні травми. Першу медичну допомогу йому надали військові, які проїжджали повз. Далі карета швидкої доправила хлопця в Охматдит.

«Я їхав на зелене світло по великій “зебрі”, а потім відкрив очі вже в реанімації»— це все, що пам’ятає про подію хлопець.

Слава поступив у відділення екстреної медичної допомоги у критичному стані, у нього були переломи тазу та стегон, розрив нирок, селезінки та шлунку, закрита черепно-мозкова травма, багаточисельні переломи кісток, рани, забій легень, масивна крововтрата. Його життя могло обірватися в будь-який момент.

Підлітка ургентно прооперували хірурги Охматдиту: видалили селезінку, зупинили кровотечу, поставили апарати зовнішньої фіксації. Внаслідок отриманих травм одна нирка повністю відірвалася, її також довелося видалити. Анестезіологічне забезпечення надавали спеціалісти відділення анестезіології Охматдиту. Хлопець самостійно не міг дихати та був без свідомості. За життя дитини далі боролися спеціалісти відділення анестезіології та інтенсивної терапії з ліжками ЕКМО.

Коли його стан стабілізували, пацієнта перевели у відділення ургентної хірургії. За час лікування підлітку вже провели 7 операцій, зараз його життю нічого не загрожує. Лікарі продовжують лікування дитини. На Славу ще чекають декілька складних ортопедичних операцій на тазу та стегнах та довга реабілітація. Але хлопець вже мріє знову повернутися до гри у футбол.

У лікуванні хлопця брала участь велика мультидисциплінарна команда медиків. Це діагности, спеціалісти відділень Emergency, анестезіології, ВАІТ з ЕКМО, ургентної хірургії, ортопедії і травматології, педіатри, лабораторна служба, центр служби крові

Лікарня Охматдит бажає здоров’я Славі та його родині!