Методично-організаційний навчально-ресурсний центр


Контактний телефон: +380 44 236-60-16.

Методично-організаційний навчально-ресурсний центр було створено в 2006 році в структурі НДСЛ «Охматдит» за дорученням МОЗ України та при підтримці Дитячого Фонду ООН (ЮНІСЕФ) з метою координації в Україні програм направлених на охорону здоров‘я дітей та матерів, в тому числі Розширеної Ініціативи «Лікарня, доброзичлива до дитини» та медичної допомоги підліткам та молоді на принципах дружнього підходу – «Клініка, дружня до молоді».

З червня 2019 року розширені функції центу направлені на менеджмент системи управління якістю медичної допомоги, організаційно-методичний супровід системи управління якістю ISO 9001:2015 в Лікарні.

Центр забезпечує:

  • Організаційно – методичний супровід системи управління якістю ISO 9001:2015 в Лікарні. Здійснення внутрішніх аудитів. Розробка заходів щодо удосконалення системи управління якістю. Здійснення контролю виконання вимог системи управління якістю ISO 9001:2015 в Лікарні. Організація зовнішнього та внутрішнього навчання персоналу лікарні щодо забезпечення формування системи управління якістю на різних рівнях.
  • Організаційний супровід здобуття загальної середньої освіти учнями, які перебувають на стаціонарному лікуванні на підставі договору про співпрацю між НДСЛ «Охматдит» МОЗ України та закладом освіти.
  • Організаційно- методичний супровід, координацію діяльності органів та закладів охорони здоров’я України щодовпровадження та розвитку Програм, направлених на охорону здоров‘я дітей та матерів, в тому числі Розширеної Ініціативи «Лікарня, доброзичлива до дитини» та надання медичної допомоги підліткам і молоді на принципах дружнього підходу, розвитку «Клінік, дружні до молоді».
  • Надання організаційно – методичної допомоги територіальним органам охорони здоров’я, Регіональним  методично – організаційним моніторинговим центрам, в тому числі, з питань підготовки закладів охорони здоров’я до сертифікації на відповідність статусу «Лікарня, доброзичлива до дитини» та «Клініка, дружня до молоді». 
  • Проведення моніторингу діяльності закладів охорони здоров’я,     які мають статус «Лікарня, доброзичлива до дитини», «Клініка, дружня до молоді».
  • Участь в розробці національних нормативних документів, стандартів та протоколів, методичних і інформаційних матеріалів з питань охорони здоров’я матерів з питань, зокрема –  підтримки грудного вигодовування, надання медичної допомоги підліткам і молоді на принципах дружнього підходу, розвитку «Клінік, дружніх до молоді».
  • Створення та постійне поновлення реєстрів (банку даних): регіональних методично – організаційних моніторингових центрів; закладів охорони здоров’я сертифікованих відповідно до статусу «Лікарня, доброзичлива до дитини»; «Клінік, дружніх до молоді»; національних та регіональних тренерів з Програм направлених на охорону здоров’я матерів та дітей; спеціалістів з оцінки та переоцінки закладів охорони здоров’я на відповідність статусу «Лікарня, доброзичлива до дитини» та «Клініка, дружня до молоді» та інших.
  • Планування та узгодження з МОЗ України заходів щодо впровадження та розвитку Програм, направлених на охорону здоров’я матерів та дітей; оцінки\переоцінки закладів охорони здоров’я на відповідність статусу «Лікарня, доброзичлива до дитини» та «Клініка дружня до молоді». Участь в проведенні вказаної сертифікації.
  • Підготовку матеріалів до засідань Координаційних Рад МОЗ України.
  • Організацію навчання, в т.ч. дистанційних методів та підготовку спеціалістів з питань підтримки грудного вигодовування, надання медичної допомоги підліткам і молоді на принципах дружнього підходу, розвитку «Клінік, дружніх до молоді», використовуючи можливості відповідних кафедр вищих навчальних медичних закладів до- та післядипломної освіти.
  • Щорічне надання до МОЗ України результатів аналізу, моніторингу та показників діяльності регіональних Центрів. 
  • Вивчення та поширення міжнародного досвіду щодо впровадження Програм та проектів з питань охорони здоров’я дітей та матерів. 
  • Співпрацю з міжнародними агенціями щодо впровадження та розвитку проектів з проблем охорони здоров’я дітей та матерів та з громадськими організаціями, які опікуються питаннями здоров’я дітей та матерів, в тому числі сприяють підтримці грудного вигодовування та розвитку «дружніх до молоді» медико – соціальних послуг. 

Завідувачка Методично-організаційного навчально-ресурсного центру – Романенко Лідія Володимирівна, лікар вищої категорії зі спеціальності «Педіатрія» та «Організація і управління охороною здоров’я» має в т.ч. підготовку з питань менеджменту/управління системою якості –  ISO 9001:2015, підтримки грудного вигодовування, ефективних перинатальних технологій та організації надання медико-соціальної допомоги підліткам та молоді на принципах «дружнього підходу».

Сайт Центру:
https://kdm-ldd.org.ua/

Фейсбук сторінка Центру: https://www.facebook.com/groups/1486137048268781